Ethereum’un (ETH) Yükselişi ve Beklenen ETF Onayları: Balinaların Birikim Telaşı

Bitcoin Haber

Bitcoin‘in (BTC) yanında Ethereum (ETH) de yukarı yöndeki hareketini sürdürüyor. ETH, son 24 saatte %3,5’in üzerinde artışla 1.750 dolar seviyesine yaklaştı. Bu artış, 9 Ethereum Vadeli İşlem ETF’sinin bugün ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan (SEC) onay alacağı beklentisiyle gerçekleşti.

ETH’nin fiyatı, 100 saatlik Basit Hareketli Ortalama (SMA) olan 1.700 doları aştı. Ethereum’un önündeki güçlü direnç 1.750 dolar seviyesinde. Eğer bu direnci aşmakta zorlanırsa, aşağı yönde hareket etmesi bekleniyor. İlk destek seviyesi 1.710 dolar civarında, bir sonraki önemli destek seviyesi ise 1.680 dolar.

Ethereum’un önündeki bir sonraki önemli direnç seviyesi ise 1.800 dolar. Bu seviyenin aşılması, daha büyük bir yükseliş için momentum oluşturabilir. Bu durumda, fiyatın 1.850 dolar direncini hedeflemesi bekleniyor. Daha fazla ilerleme, 2.000 dolar seviyesine doğru bir hareketi mümkün kılabilir.

Zincir üzeri veri takip platformu Lookonchain’in verilerine göre, ETF başvurularındaki artışın ortasında balinaların ETH birikiminde önemli bir artış olduğu gözlemlendi. SEC’nin önünde şu anda dokuz farklı ihraççıya ait onay bekleyen 15 adet Ethereum vadeli işlem ETF’si bulunuyor. Bu ihraççılar arasında VanEck, ProShares, Grayscale, Volatility Shares, Bitwise, Direxion ve Roundhill gibi tanınmış isimler yer alıyor. Uzmanlar, SEC’nin bir Ethereum vadeli işlem ETF’sine onay verme ihtimalinin %90 olduğunu belirtiyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Fiyatında Son Fırsat: Dip Noktasına Ulaşıldı mı?

Sonraki Haber

UBS Asset Management, Ethereum Blockchain Üzerinde Tokenize Edilmiş Para Piyasası Fonunun Pilot Programını Başlattı

İlgili Haberler