Ethereum Vadeli İşlem ETF’leri Beklentileri Karşılayamadı

Bitcoin Haber

Ethereum (ETH) tabanlı vadeli işlem borsa yatırım fonları (ETF’ler) ilk işlem gününde beklentilerin altında performans gösterdi. Bloomberg’in ETF analisti Eric Balchunas, Ethereum vadeli işlem ETF’lerinin düşük hacimle sonuçlandığını belirtti. VanEck’in Ethereum Strategy ETF’si (EFUT), ilk işlem gününde sadece 425 bin dolarlık hacim üretti. Bu, hisse başına yaklaşık 17 dolarlık bir fiyatla 25 bin hisse civarında bir işlem günü anlamına geliyor. Bu durum, Ekim 2021’deki boğa piyasası sırasında piyasaya sürülen ProShares Bitcoin Strategy ETF’nin (BITO) ilk işlem gününde 1 milyar doların üzerinde hacim ürettiği gerçeğiyle karşılaştırıldığında daha da belirgin hale geliyor.

Toplamda dokuz Ethereum vadeli işlem tabanlı ETF, 2 Ekim’de piyasaya sürüldü ve işlemlere açıldı. Bu ETF’lerden dört tanesi BTC ve ETH eşit ağırlıklı vadeli işlem ETF’leri olarak hizmet veriyor. Valkyrie’nin Bitcoin Strategy ETF’si (BTF) yaklaşık iki yıldır yalnızca Bitcoin yatırım fonu olarak hizmet veriyordu, ancak artık ETH’yi de içeriyor. Diğer yatırım fonları ise tamamen yeni.

Kripto para piyasası şu anda hem spot Bitcoin hem de spot Ethereum ETF’leri için yapılan çok sayıda yeni ve eski başvuru için Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan (SEC) onay bekliyor. Grayscale Investments, 2 Ekim’de yaklaşık 5 milyar dolarlık Grayscale Ethereum Trust’ını (ETHE) spot ETF’ye dönüştürmek için başvuruda bulundu ve bu sayede Bitcoin’e ek olarak Ethereum tarafında da yer aldı.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Chainlink’in Fiyatı Düşüşe Geçti: Zincir Üzeri Veriler Uyarıyor

Sonraki Haber

Binance, Sei, IOTA ve Arweave’in Ağ Yükseltmelerini ve Hard Fork’larını Destekliyor

İlgili Haberler