Novogratz’a Göre Bitcoin Fiyatı İçin Oluşan İki Olumlu Gelişme Ne?

İlayda Peker

Galaxy Digital kripto bankasının CEO’su olan Mike Novogratz’ın yaptığı son açıklamalara göre Bitcoin hem makro gelişmelerden hem de benimsenme gelişmelerinden yakın zamanda faydalanacak. Dolayısıyla Novogratz bu iki durumun Bitcoin fiyatı için olumlu gelişmeler olduğunu ifade ediyor.

Ayrıca CNBC’den Melissa Lee ile yaptığı son röportaj sırasında eski Wall Street katılımcısı daha fazla insanın kripto para piyasasına girmek istediğini de ekledi ve “Giderek daha fazla insanın kripto para satın almaya başladığını, beni aradığını, öğrenmek istediğini görüyorum.” ifadelerini kullandı.

Bitcoin’in Zamanı

Novogratz, Amerika’da yardım fonlarının dağıtılmaya başladığı bu dönemde Bitcoin için mükemmel bir “an” ortaya çıktığını dile getirdi. Eski riskten korunma fonu yöneticisi, adeta ağaçta yetişen bir varlık haline geldiğini ifade ettiği dolar ile ilgili söylemini de yeniledi ve “Sadece bugün yarım trilyon dolarlık bir yardım daha yaptık. Bu adeta ağaçlarda yetişen para anlamına geliyor. Ancak annem bana küçükken paranın ağaçta yetişmediğini öğretmişti.” ifadelerini kullandı.

21 Nisan’da Senato, küçük işletmelere COVID-19 krizi sırasında yardım eli uzatma ve test aşamasını hızlandırmak için 484 milyar dolarlık bir teşvik paketini piyasaya sürdü. Bu milletvekilleri tarafından halihazırda salgını hafifletmek için yapılan üçüncü çaba olarak karşımıza çıkıyor.

Yarılanma Yaklaşıyor

Novogratz bunların yanında yaklaşan yarılanma ile Bitcoin’in enflasyon oranın düşmesine de değindi. Ünlü yatırımcı ilk defa Bitcoin’in enflasyon oranın altından daha düşük olacağının altını çizdi.

Öte yandan 12 Mayıs 2020’de gerçekleşmesi planlanan yarılanma sonrasında madencilik ödülleri 12.5 BTC’den 6.25 BTC’ye düşecek. Bu durumun tarihsel verilerde de olduğu Bitcoin fiyatını rekor seviyelere taşıması bekleniyor.

Tüm bu bilgiler ışığında Novogrtaz hem yaklaşan yarılanma hem de Amerika’nın para basması ve yardım paketlerini sürekli büyütmesi sebebiyle Bitcoin’in zamanının geldiğini ve fiyatın da bundan olumlu etkileneceğini düşünüyor.

Kaynak: U.TodayTotal
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Para Topluluğu Petrol ve Hisse Senetlerinden Bahsediyor

Sonraki Haber

Her Şeye Hazırlıklı Olun: BTC 20 Günde 20.000 Doları Görebilir

İlgili Haberler