Ethereum Vadeli ETF’nin XRP Fiyatına Etkisi ve Geleceği

Bitcoin Haber

Geçtiğimiz hafta Ethereum Vadeli ETF onayı, kripto paraların yükselişini tetikledi. XRP fiyatı da yükselişe eşlik etti ve 0,55 dolarlık bir seviyeye ulaştı. Kripto para dünyası, XRP’nin 1 doların üzerine ne zaman çıkabileceğini merak etmekteydi. Ripple‘ın düzenlediği bir parti, fiyat üzerinde etkili olabileceği düşünüldü ancak yatırımcıların beklediği türden açıklamalar gelmedi.

Yatırımcılar, Pazartesi günü işlem görmeye başlayan ilk Ethereum vadeli işlem ETF’lerinin lansmanına odaklandılar. XRP’nin simetrik üçgen formasyonundan çıkması durumunda, fiyatın 1 dolara tırmanmaya başlayabileceği düşünülüyor. 0.5 dolarlık kilit seviyenin boğalar tarafından korunması önemli görülüyor ve bu durum fiyat rallisinin başlamasına katkı sağlayabilir.

Hareketli Ortalama Yakınsama Sapması (MACD) göstergesi, satın alım uyarısını temsil eden bir uyarı veriyor ve bu durum yükseliş beklentisini destekleyebilir. Eğer 0,5 dolarlık destek üstünde nakit akışı artar ve MACD nötr bölgenin üzerine çıkar ise, XRP fiyatında tersi yönde bir hareket olabilir.

Üçgen formasyonunda bir kırılma, XRP’nin %27’lik bir artış yaşayabileceği ve bu durumun ardından 0,67 dolara hareket edebileceği anlamına gelebilir. Bu durum sırasıyla 0,85 dolar ve 1 dolarlık fiyat seviyelerine hareketi tetikleyebilir. Kripto analisti @DefenderDark’a göre, 0,5 dolarlık destek devam ettiği sürece XRP fiyatı 0,66 dolara yükselme potansiyeline sahip.

Ancak, bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısı ile risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Starknet Airdrop Etkinliğinde STRK Token Kilidi Uzatıldı

Sonraki Haber

Bitcoin Cash ve Bitcoin SV’nin Yükselişi: Nedenleri ve Fiyat Tahminleri

İlgili Haberler