Ripple Gelişmeleri XRP Fiyatını Yukarı Taşıdı

İlayda Peker

Şirket ile ilgili önemli gelişmelerin yaşandığı son hafta içerisinde Ripple ile ilgili haberlerin ve söylentilerin arttığını görüyoruz. Bir yandan şirket Kanada’daki planlarını açıklarken bir yandan da SEC davası sürecinde sona yaklaşıldığı düşünülüyor. Bu haberler ise XRP’nin gözle görülür bir artış yaşamasını sağladı.

SEC Davası ve Kanada

Ünlü gazeteci Eleanor Terrett, SEC’in davayla ilgili önemli kararları açıklayacağını dile getirdi. Açıklanacak kararların ise davanın yönü ve Ripple’ın kazanma şansı ile ilgili daha net bilgiler sunması bekleniyor.

Ripple ayrıca bu haftanın başlarında Kanada’da bir yapı oluşturmayı planladığını duyurdu. Bu, Toronto merkezli bir mühendislik merkezi şeklinde sunulacak. Bu iki farklı duyuru XRP fiyatını aslında şaşırtıcı olmayan bir şekilde etkiledi.

17,8 milyar dolarlık piyasa değeri ile 6. sırada bulunan XRP, yazının kaleme alındığı anda 0,36 dolardan işlem görüyor. Düşüş döneminde 0,28 dolar ile dip seviyeleri gören XRP, 0,38 dolara kadar yükseldikten sonra bir miktar geri çekildi. Bununla birlikte XRP’nin son 1 hafta içinde de %18’in üzerinde yükseldiği ifade edilebilir.

XRP Beklentileri

Aslında bazı analistler dava XRP lehine de aleyhine de sonuçlansa kripto para biriminin fiyatında artış görülebileceğini düşünüyor. Çünkü kripto para üzerindeki uzun süreli baskı her iki durumda da ortadan kalkmış olacak. Bununla birlikte eğer dava sonucu Ripple lehine olursa XRP fiyatının 5 dolara hızlı bir artış yükseliş yapabileceği düşünülüyor.

Buna ek olarak XRP’nin Santiment üzerindeki sosyal hakimiyet metriği önemli bir artış kaydetti, 21 Haziran’da %0.265’ten 24 Haziran’da %1.47’ye yükseldi. Aynı dönemde fiyatta da kayda değer bir artış olduğunu görüyoruz.

Ancak bu noktada yatırımcılar şu anda kripto para birimlerinin hala bir ayı piyasasında olduğunu unutmamalı ve beklentilerin tamamının gerçekleşmeyebileceğinin farkında olmalı.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Kripto Paralar İçin Buzul Çağı Benzetmesi!

Sonraki Haber

SOL Neden Yükseldi: Solana Mı, Ethereum Mu?

İlgili Haberler