Teknoloji ve Kripto Firmalarının Hisse Fiyatları Toparlanıyor

İlayda Peker

Coinbase ve Wise gibi finansal teknoloji ve kripto para şirketleri, Salı günü bir toparlanma yaşadı. Aslında yaşanan son düşüşlerden sonra bu toparlanmanın yaşanması gerekiyordu.

Düşüşler Durdu Mu?

Teknoloji şirketleri toparlanmaya öncülük ederken bu durumun, ABD Federal Rezerv başkanı Jerome Powell’ın enflasyon ve faiz artırımlarına ilişkin yorumlarının sindirilmesinden sonra geldiği görülüyor. S&P 500 de beş günlük düşüş serisini sonlandırarak artışa geçti.

Öte yandan elde edilen bilgilere göre Galaxy Digital ve Coinbase gibi kripto firmaları sırasıyla yüzde 8,5 ve yüzde 5,4 değer kazandı. Ağustos ayında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığından bu yana %70’ten fazla düşüş yaşayan Fintech firması Robinhood, dünkü seansı %5 artışla kapattı. Londra Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem gören bir fintech olan Wise, %3.66 oranında işlem gördü. Ayrıca Ekim ayından bu yana %85 oranında düşen Bakkt, %7,6 değer kazandı.

Özel fintech ve kripto para şirketleri, özel pazarlarda yüksek değerlerden yararlanırken, kamu piyasası yatırımcıları geçen yılın büyük bir bölümünde bahsi geçen hisselerden kaçınmış gibi görünüyor. Yeni kullanıcılar hisse senedi satın almak ve devlet teşviki toplamak için Robinhood ve Block’s Cash App gibi platformlara akın ettiğinden, bu tür hisse senetleri pandeminin başlarında piyasanın gözdesiydi.

Temel Göstergeler

Analistlerin açıklamalarına göre özellikle 2022 yılında gerçekleşmesi planlanan lansmanlar ve antlaşmalar ile kripto para piyasası temelleri şu anda oldukça güçlü görünüyor. JMP’den Devin Ryan yaşanan son volatiliteden sonra piyasada artış beklediğini dile getirdi ve eğer popüler ismin beklentileri gerçekleşirse ciddi bir toparlanma görülebilir.

Ryan konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Sonuç olarak, 2022’de büyük bir inovasyon, önde gelen fintech platformlarının ayrılması ve daha fazla topluluk, farklılaşma ve müşteri marka yakınlığı yaratmak için müşteri katılımı etrafında sosyal bağlantı kullanımının artmasını bekliyoruz.” sözlerini kullandı.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Kripto Paralarda Son Durum: Yükseliş Eğilimi Başladı Mı?

Sonraki Haber

Bitcoin Düşer Mi? Son Yükseliş Kalıcı Olabilecek Mi?

İlgili Haberler