Ethereum Fiyat Değerlendirmesi: Önemli Destek ve Direnç Noktaları

Bitcoin Haber

Son dönemde Bitcoin‘deki yükselişler devamlılık göstermezken, Ethereum fiyatındaki volatilite ciddi derecede düştü. Ethereum’un dar bir alanda sıkışan fiyatı ve grafik analizi üzerine değerlendirmeler yapılıyor. 4 saatlik Ethereum grafiğinde dikkat çeken düşen kanal formasyonu, fiyatın destek altına düşmesi durumunda olumsuz etkiler oluşturabilir. Fiyat açısından önemli olan EMA 200, EMA 21 ve EMA 7 gibi ortalama değerlerin altında kalan Ethereum fiyatı için olumlu tek eksen 1615 dolarlık destek seviyesi. Bu seviyenin kaybedilmesi, ciddi bir düşüşü tetikleyebilir.

Kripto para piyasasındaki olumsuz haberler ve Ethereum ekosisteminde yaşanan işlem düşüşü, kullanıcıların aktifliğini olumsuz etkiliyor. Ethereum ekosistemindeki birçok DeFi protokolünün hack saldırısına uğraması, NFT piyasasındaki düşük hacim verileri ve piyasaya çıkan token’lardaki rug-pull vakaları, kullanıcıların ilgisini azaltıyor.

Ethereum’da takip edilmesi gereken en önemli destek seviyesi 1615 dolar. Fiyatın bu destek altında 4 saatlik kapanış yapması durumunda, fiyat 1493 dolar seviyesine kadar düşebilir. Son destek seviyesi ise 1361 dolar olarak belirtiliyor.

Direnç seviyeleri hakkında değerlendirmelerde bulunulduğunda, önemli fiyat hareket ortalamalarının (EMA) altında kalan Ethereum fiyatı göze çarpıyor. Önemli direnç seviyeleri sırasıyla 1629, 1713 ve 1820 dolar seviyeleri. Özellikle 1820 dolar üstünde 4 saatlik bir kapanışın gelmesi, düşen kanal formasyonunun son bulmasına neden olur ve Ethereum fiyatı için kritik bir risk ortadan kalkar.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Beyaz Saray’ın Eski Siber Güvenlik Direktörü Kripto ve Blockchain Düzenlemeleri Hakkında Konuştu

Sonraki Haber

Önde Gelen Balina, Uniswap’a Büyük Yatırım Yaptı

İlgili Haberler