Bitcoin’in Güçlü Destek Seviyesi: 9.500 Dolar

Bitcoin’in Güçlü Destek Seviyesi: 9.500 Dolar

Bitcoin piyasası 2 Haziran’daki büyük satışların ardından gözle görülür bir düşüş yaşadı ve deyim yerindeyse adeta bir darbe aldı. Madencilerin elindeki BTC’leri satması olarak nitelendirilen bir satış baskısı sonrasında lider kripto para birimi BitMEX’te 3 dakika içinde 1.500 dolar birden düştü. Bu düşüş, 100 milyon dolar değerinde long pozisyonun tasfiye edilmesine yol açtı.

Her ne kadar bazı yatırımcılar bu düşüşün daha büyük bir geri çekilmenin habercisi olduğunu dile getirse de piyasalardaki emirler Bitcoin’in 9.500 dolar bandında güçlü bir destek bulduğunu gösteriyor.

9.500 Dolarlık Destek

Ünlü kripto para yorumcularından “Timeless_Being”e göre, OKEx borsasında “9.500 dolarlık bölgede 24 milyon dolarlık fiyat teklifi” bulunuyor. Analistin paylaştığı grafiğe göre, OKEx’in OB Dominance Bands ile kaplanmış Bitcoin fiyat eyleminde net teklifler 9.420 dolar ile 9.550 dolar arasında yer alıyor.

Öte yandan yapılan açıklamalara göre OB Dominance Bands, fiyat trendleriyle ilgili olmaları sebebiyle önemli göstergeler olarak karşımıza çıkıyor. Örneğin; geçen ayın sonlarında bir analistin paylaştığı ve Bitfinex’in BTC/USD piyasasında yer alan OB Dominance Bands’i gösteren grafiklerde Şubat ayında emir defterlerindeki direncin 10.500 dolar bandında olduğu görülüyor. Ayrıca aynı grafiklerde Mart ayında 4.000 dolar seviyesinde güçlü teklifler olduğu da ifade ediliyor.

Dolayısıyla analistlere göre bu 9.500 dolar seviyesindeki güçlü destek bir yandan BTC’nin aşağı yönlü hareketini engellerken bir yandan da boğalara güç kazandırıyor olabilir.

Diğer Boğa Göstergeleri

Bitcoinist’in haberine göre piyasanın önemli analistlerinden “Cold Blooded Shiller”, Bitcoin’in şu anda çizdiği grafiklerin 2019 yılındaki boğa koşusu öncesi grafiklerle hemen hemen aynı olduğunu ifade etmişti. Bilindiği gibi 2019 yılında lider kripto para birimi 8.000 dolardan 14.000 dolara çıkarak %80’lik bir artış sergilemişti.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.