Polygon Destekli Trump NFT’leri Günlük Satışların Artmasıyla Fiyat Artışı Yaşadı

Bitcoin Haber

Eski ABD Başkanı Donald Trump tarafından piyasaya sürülen NFT dijital ticaret kartları, günlük satışların %800’ün üzerine çıkmasıyla fiyatlarının arttığını gördü. Trump’ın büyük sosyal medya platformları Facebook ve Twitter’da aktif olmaya hazırlandığı görüldüğü için satışlar hızla artıyor.

Trump NFT’leri

CryptoSlam’in verilerine göre, Trump’ın dijital ticaret kartları piyasaya sürüldükten kısa bir süre sonra satış hacimlerinin günde 3,5 milyon dolara fırladığını ve bir aydan kısa bir süre sonra günde 30.000 doların altına düştüğünü gördü. Bu düşüş, satışların %800 arttığı son birkaç güne kadar satış hacimlerinin düşme eğiliminde olduğunu gösterdi.

Veriler, 17 Ocak’ta dijital koleksiyonların 34.000 $’lık bir işlem hacmi gördüğünü, 18 Ocak’ta ise işlem hacminin %800 artarak 306.000 $’a yükseldiğini gösteriyor. Büyük satış hacminin o zamandan beri korunduğu görülüyor. Bir noktada NFT‘ler, fiyatlar arttıkça 24 saatlik işlem hacminde %1.900’lük bir artış gördü.

NFT’lerin başlangıçta her biri 99 $ olarak fiyatlandırıldı ve Ethereum için bir Katman-2 ölçeklendirme çözümü olan ve kullanıcılara ana Ethereum ağının yanında çalışan paralel bir blok zinciri olarak daha hızlı işlemler ve daha düşük maliyetler sağlayan Polygon ($MATIC) ağında toplam 45.000 koleksiyon basıldı.

Dijital koleksiyonlar eski ABD Başkanını bir süper kahraman, bir kovboy ve diğer rollerde tasvir ediyor. Başlangıçta, kendisiyle buluşma ve selamlaşma gibi özel avantajlar kazanma şansı ile satıldılar.

Fiyat Durumu

Belirli bir proje için bir NFT’nin listelenen en ucuz fiyatı olan bu NFT’lerin taban fiyatı yaklaşık 0,05 ETH’den başladı ve o zamandan beri 0,33 ETH‘ye fırladı.

Satış hacimlerindeki ve fiyatlardaki sıçrama, eski ABD Başkanı’nın yakın gelecekte hem Facebook hem de Twitter’da aktif olmaya hazırlandığını öne süren son raporlarla ilgili gibi görünüyor. Trump, 6 Ocak’ta ABD Kongre Binası’na düzenlenen saldırının ardından bu platformlardan yasaklanmıştı ancak mikroblog platformunun Elon Musk tarafından satın alınmasının ardından Twitter’a geri döndü ve yapılan bir ankette kullanıcılar Trump’ın geri dönmesi yönünde oy kullandı.

NBC News’e göre Trump’ın ekibi Facebook’a da hesaplarını geri alması için dilekçe verdi ve bu da Trump’ın sosyal medyada yeniden aktif hale geleceğini gösteriyor. NFT’ler yaygın bir şekilde nakit kapma olarak eleştirilirken, halka açık satışları bir gün içinde tükendi ve ikincil piyasadaki fiyatlar yükselmeye devam etti.

Trump’ın kendisi de NFT sanat resimlerinin “sevimli” olduğunu söylemiş ve koleksiyonu başlatma nedeni olarak bunu göstermişti.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ethereum (ETH), BNB, Bitcoin ve Diğer Kriptolar: Yükseliş Sürecek Mi?

Sonraki Haber

Analistler Bitcoin Boğa Tuzağı Senaryosuna İlişkin Karışık Mesajlar Gönderiyor

İlgili Haberler