Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) ve Ripple (XRP) Fiyat Beklentileri

İlayda Peker

Genel piyasa görünümüne bakıldığında kripto para birimlerinin yeni haftaya oldukça güzel bir başlangıç yaptıkları görülüyor. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) son 24 saat içinde %2,37, piyasa hacmi bakımından en büyük altcoin Ethereum (ETH) %2,7, Ripple (XRP) %4,5 ve Litecoin (LTC) %2,1 artış kaydetti.

Ethereum Fiyat Grafikleri

Piyasa hacmi bakımından en büyük ikinci kripto para konumunda yer alan Ethereum, yazının yayına hazırlandığı sırada 2.153 dolardan işlem görüyor ve grafiklerde Bitcoin’i takip ediyor. Analistlere göre ETH’un yükseliş trendini devam ettirebilmesi ve ilk önemli direnç olarak görülen 2.182 seviyesini kırabilmesi 2.132 dolarlık destek seviyesinin üzerinde kalması gerekiyor.

Yapılan açıklamalara göre ETH’da ilk büyük direnç direnç 2.250 dolar bandında bulunuyor ve bu seviyenin yukarı yönlü kırılımı 2.500 dolarlık bir başka güçlü direncin test edilmesini sağlayabilir.

Ancak eğer 2.132 dolarlık destek kırılırsa piyasa hacmi bakımından en büyük altcoin 2.000 dolarlık önemli psikolojik seviyeyi test edebilir. 2.000 doların altında ise ilk güçlü desteğin 1.725 dolarda olduğu ifade ediliyor.

Litecoin ve Ripple

Yazının yayına hazırlandığı sırada piyasa hacmi bakımından en büyük 13. kripto para birimi olan Litecoin 137,9 dolardan ve piyasa hacmi bakımından en büyük 6. kripto para birimi olan Ripple 0,65 dolardan işlem görüyor.

Analistlerin açıklamalarına göre güncel grafiklerde LTC fiyatı için ilk güçlü destek 132 dolar seviyesinde bulunuyor. Bununla birlikte ilk güçlü direncin 140 dolarda oluşabileceği ve bu direncin yukarı yönlü kırılımı ile 178 dolara doğru hızlı bir yükselişin  başlayabileceği ifade ediliyor. Ancak LTC’in 132 dolarlık desteği kaybetmesi 125 doların altının görülmesine sebep olabilir.

Bunun yanında Ripple fiyatının, şu anda önemli bir seviye olarak görülen 0,65 dolar üzerinde işlem görmesi yukarı yönlü beklentilerin artmasını sağlıyor. Analistlere göre XRP‘nin ilk destek seviyesi 0,61 dolar iken yukarı yönlü bir hamle 0,85 doların ve ardından 1 doların test edilmesini sağlayabilir.Total
7
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Amerika Kripto Vergileriyle Çalkalanıyor! Bu Düzenleme Türkiye’ye Uygulanabilir

Sonraki Haber

Güney Kore’de Kripto Borsaları ve Banka Ortaklıkları Bitiyor Mu?

İlgili Haberler