Bitcoin (BTC), Ripple (XRP) ve Ethereum (ETH) Fiyat Tahminleri ve Önemli Destek&Direnç Noktaları

Mert Bahçe

Lider kripto para birimi Bitcoin, gün içerisinde 35.970 dolara dokunsa da 2.000 dolarlık bir geri çekilme yaşadı. BTC, 35.500 dolar ila 36.000 dolar arasında güçlü bir direnç seviyesini aşmaya çalışıyor. ETH boğaları popüler kripto parayı 2.400 dolara çıkarma girişimlerinde başarısız olsa da kontrolü elinde tutuyor. XRP fiyatı, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0.68 dolardan alım satım işlemi görüyor.,

Bitcoin (BTC)

Bitcoin (BTC) boğaları, 35.500 dolar ila 36.000 dolar arasındaki güçlü direnç noktasını aşmayı hedefliyor. 36.500 dolarlık bölgenin kırılması lider kripto paranın yükseliş ivmesine güç kazandırabilir. Burada yakalanan ivme, beklenen yukarı yönlü kırılmanın kilit noktası görevini görebilir.

Öte yandan 33.000 dolarlık desteğin kaybedilmesi 32.500 doların altında bir kırılmayı tetikleyebilir. Buradaki kaybedilen ivme BTC fiyatını tekrar 30.000 doların altına iltebilir. Buradaki çift dip, orta vadeli görünümü olumlu yöne çevirebilir. Ancak bu ihtimal uzmanlarca düşük olarak değerlendiriliyor.

Ripple (XRP)

Ripple (XRP), 0.71 dolar ila 0.73 dolar arasındaki fiyat bandına yaklaşma girişimlerinden bulunuyor. XRP boğalarının hedeflediği bu fiyat aralığı önemli bir direnç noktası olmakla beraber popüler kripto paranın yönünü tayin edebilecek düzeyde önemlidir. Bu bağlamda, kısa vadeli bir satın alma sinyali için boğaların net bir kırılmayı başlatması gerekiyor.

Bunun yanı sıra XRP boğalarının 0.71 dolarlık barajı kırma girişimlerinin başarısız olması fiyatı 0.60 dolarlık destek bandına geri çekebilir.

Ethereum (ETH)

ETH, son birkaç günde başarılı sekans izleyerek 2.350 dolar fiyat bandına tırmandı. En popüler ikinci kripto para, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 2.285 dolardan işlem görüyor. Genel görünümde yükseliş trendini koruyan ETH, bu seviyelerde sağlam bir destek noktası inşa etmeyi deniyor. ETH’nin 3.450 dolarlık barajı kırması fiyatını 2.900 dolara kadar taşıyabilmenin önünü açıyor.

ETH’nin 2.045 dolarlık kilit destek noktasına geri dönmesi yükseliş senaryolarını geçersiz kılacaktır.


Total
10
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Cardano CEO’su Alay Konusu Oldu! Cardano (ADA) Hedeflerine Ulaşacak Mı?

Sonraki Haber

Dünyanın En Büyük Fonlarından Biri Kriptoya Giriyor! Hangi Kripto Paraya Yatırım Yapacak?

İlgili Haberler