Ethereum Değer Kaybı Yaşıyor: Piyasada Düşüş Eğilimi Sürüyor

Bitcoin Haber

Kripto para piyasası düşüş eğilimi göstermeye devam ediyor. Ethereum (ETH) da diğer kripto paralar gibi son 24 saatte %1’in üzerinde bir değer kaybı yaşayarak 1620 dolar fiyat seviyelerinin altına indi. Bitcoin‘in sabah saatlerinde 25.590 dolar fiyat seviyelerine kadar gerilemesi piyasada düşüşü tetikledi. Bu durum, piyasadaki birçok kripto paranın değer kaybını hızlandırdı.

CoinMarketCap verilerine göre kripto endüstrisinin toplam piyasa değeri 1,03 trilyon dolar seviyelerine geriledi. Coinglass verilerine göre ise son 24 saatte ortalama 45 milyon dolar değerinde short ve long pozisyon tasfiye oldu. Ethereum, bu düşüş eğiliminden nasibini alarak son 24 saatte %1’den fazla değer kaybetti ve 1620 dolar seviyelerinin altına indi.

Ethereum’un son durumu hakkında bilgiler verildi. Son 1 haftalık zaman diliminde %2’ye yakın bir değer kaybı yaşayan Ethereum, son 24 saatte %1’lik değer kaybı yaşayarak 1620 dolar seviyelerinin altına indi. Yüksek miktarda kripto varlık bulunduran adreslerin, yani ‘balinaların’, son dönemde büyük ölçekli ETH işlemlerine dikkat çeken kripto analiz platformu Santiment, güncel veriler paylaştı.

Coinbase‘de kaydedilen ortalama 150.000 dolar değerindeki iki farklı ETH transferine dair verileri paylaşan Santiment, artan ‘balina’ işlemlerinin fiyat üzerinde herhangi bir etkisi olmayabileceğini belirtti. Santiment, bu işlemlerin nedenlerinin bilinmediğini ve fiyatı etkilemesi gerekmeyebileceğini ifade etti.

Bu yazıdaki bilgilerin yatırım tavsiyesi içermediği ve kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığı, yatırımcıların kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmeleri gerektiği belirtildi.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin ve Kripto Para Piyasası: 24 Saatlik Düşüş ve Öne Çıkan Birimler

Sonraki Haber

Güney Kore, Kuzey Kore’nin Kripto Paralarını Takip Etmek İçin Yasa Tasarlıyor

İlgili Haberler