“Bitcoin’den Nefret Eden Milyarder, Bitcoin’i 50.000 Dolar Yapacak”

İlayda Peker

Warren Buffett liderliğindeki 503 milyar dolarlık holding olan Berkshire Hathaway, Kanadalı bir altın şirketi Barrick Gold’a yatırım yaptı. Bunun yanında bugün ortaya çıkan haberlere göre Berkshire Hathaway; JPMorgan Chase, Wells Fargo ve PNG’deki hisselerinin önemli bir bölümünü sattı.

Heisenberg Capital’in kurucusu ve erken bir Bitcoin yatırımcısı olan Max Keizer ise bu hamlenin BTC’yi 50.000 dolara yükseltmeye yardımcı olabileceğini düşünüyor.

Buffet’ın Altın Kararı

Ortaya çıkan bilgilere göre Buffet’ın liderliğinde şirket, Goldman Sachs’taki pozisyonunu tamamen kapatma kararı aldı ve bunun yerine bir altın madenciliği şirketi olan Barrick Gold’a yatırım yapmayı tercih etti. Yılbaşından bu yana altındaki artışla birlikte Barrick Gold’un hisseleri %45 oranında artmıştı. Buffet’ın hamlesinin ardından ise hisselerde %8’lik artış olduğu ifade edildi.

Kraken ve Bitfinex gibi şirketlere yatırım yapan tanınmış bir Bitcoin yatırımcısı olan Max Keiser ise Buffett’ın altın yatırımının Bitcoin’e fayda sağlayabileceğine inanıyor. Eskiden altının ve Bitocin’in düşmanı olarak tanınan bir ismin altın yatırımı yapmış olmasının “dijital altın” olarak bilinen Bitcoin’in de işine yarayabileceğini ifade eden Keiser, Buffet’ın altın yatırımının, ons fiyatında yeni bir hareketlenmeye sebep olabileceğini belirtti.

Bununla birlikte Keiser’a göre eğer altın fiyatında artış yaşanırsa bu Bitcoin fiyatına da yansıyacak ve lider kripto para biriminin 50.000 dolara ulaşmasının önü açılmış olacak.

Bitcoin Korelasyonu

Dünyanın ilk kripto para birimi Bitcoin, son zamanlarda oldukça iyi performans sergiliyor ve geride bıraktığımız haftayı 12.000 dolar ile açmış olması her ne kadar sonrasında geri çekilme yaşanmış olsa da artış sinyali olarak değerlendiriliyor.

12.000 dolarda karşılaşılan reddedilmesinin ardından Bitcoin’in şu an için bir konsolidasyon sürecinde olduğu ancak hem teknik hem temel göstergeler bakımından oldukça pozitif sinyaller alındığı ifade ediliyor.


Total
2
Shares
1 yorum
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bütün Gözler Bu İki Varlığın Üzerinde

Sonraki Haber

İddia: Bu Seviye BTC’de Bütün Kapıları Açacak, Ralliyi Başlatacak

İlgili Haberler