Ethereum Balinasının Büyük Transferi Fiyat Düşüşüne İşaret Mi?

Bitcoin Haber

Bir kripto para balinası, Ethereum’un haftalık zaman diliminde yüzde 3 kazanç kaydettiği bir dönemde, büyük miktarda Ethereum’u Binance borsasına aktardı. Bu durum, Ethereum’un fiyatında düşüş olacağı yorumlarına neden oldu. Kripto para balinalarının büyük miktarda para transferleri genellikle korku, belirsizlik ve şüphe ile ilişkilendirilir çünkü bu tür transferler, balinanın o varlıkları satma hazırlığı yaptığı anlamına gelebilir.

Etherscan verilerine göre, söz konusu kripto para balinası, değeri 13 milyon doların üzerinde olan 8 bin Ethereum’u Binance’ye aktardı. Bu durum, Ethereum balinasının son üç haftada toplamda 12 bin Ethereum gönderdiği anlamına geliyor. Balinanın cüzdan adresinde şu anda 10 bin 902 Ethereum bulunuyor.

Ethereum balinasının gerçekleştirdiği Ethereum transferinin zamanlaması, Fed Başkanı Jerome Powell’ın Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) toplantısı ardından yapacağı basın toplantısının ardından kripto para piyasasının satış baskısı altında kalabileceğini düşündürüyor.

Powell’ın konuşmasının şahin bir tonda olması durumunda, bu durum küresel piyasalarla birlikte kripto para piyasasını da satış baskısı altında bırakabilir. Fed başkanının yapacağı açıklamalar, Kasım ve Aralık 2023’te yapılacak olan FOMC toplantılarının gidişatını belirleyecek ve 2024’te yapılacak potansiyel faiz indirimlerinin temelini oluşturabilir.

Bu durum, piyasa katılımcılarının Powell’ın yapacağı açıklamaları dikkatle takip etmeleri gerektiğini gösteriyor. Kripto para balinasının gerçekleştirdiği bu büyük transfer, Ethereum’un fiyatında bir düşüş olabileceği sinyalini veriyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Uyuyan Bitcoin Cüzdanı 56.3 Milyon Dolarlık Hareketlilikle Uyanıyor

Sonraki Haber

Bitcoin Volatilitesi ve Yatırım Tahminleri: Bollinger’in Yorumları

İlgili Haberler