Binance Beklenen Açıklamayı Yaptı!

İlayda Peker

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance, Haziran ayında yaptığı açıklama ile İngiltere’de yeni bir platform açacakları haberini vermişti. Yapılan son açıklamaya göre ise 2020 sonbaharında yeni platform hizmete sunulacak.

Binance İngiltere Platformu

İngiltere platformu, İngiltere’nin Faster Payments hizmeti aracılığıyla banka havalesi yoluyla GBP ve Euro işlemlerinin gerçekleşmesini sağlayacak. Faster Payments yoluyla gönderilen ödemeler anında yapılıyor. Ancak bazı durumlarda işlemler iki saate kadar sürebiliyor ve  maksimum varsayılan işlem limiti 250 bin Euro iken kuruluşlar kendilerince bir limit belirleyebiliyor.

Öte yandan Binance tarafından yayınlanan bir blog gönderisine göre, İngiltere borsasının başlatılmasıyla 65 adede kadar dijital varlık sunulacak. Ancak hangi kripto para birimlerinin kullanımda olacağına dair henüz net bir açıklama yapılmadı.

Bunların yanında Binance CEO’su Changpeng Zhao platformun büyümesinde Avrupa ve İngiltere’nin çok önemli olduğunu ifade etti ve “İngiltere önemli bir finansal merkez üssü olup, Londra dünyanın ikinci büyük finans merkezi ve döviz piyasasında lider pazardır.” ifadelerini kullandı. Ayrıca Zhao, Binance UK‘nin piyasaya sürülmesinin, bölgedeki kripto para biriminin geleceğine katkı sağlayacağını ve İngiltere’nin kripto dostu duruşunun önemli olduğunu vurguladı.

Farklı Platformlarda Yaşanan Karışıklıklar

Binance, İngiltere platformundan önce Amerikalılar için de yeni bir platform kullanıma sundu. Ancak Binance US’in piyasaya sürülmesinden önce Amerikalı kullanıcıların normal platforma erişimin engellenmesi çeşitli sorunlara sebep oldu.

Şu anda Binance‘ın İngiltere kullanıcılarının platformunu kullanmasını engelleyip engellemeyeceğine dair bir açıklama olmasa da Benzer endişeler İngiltereli kullanıcılarda da var gibi görünüyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

DeFi Projelerinin Önündeki En Büyük Engel Belli Oldu

Sonraki Haber

BTC ve S&P 500 Korelasyonu Neden Bozulmuyor?

İlgili Haberler