Dogecoin’de Yüzde 50 Kayıp Riski: Yatırımcılar Alarmda

Bitcoin Haber

DOGE fiyatı, ayı piyasası koşullarının şiddetlendiği bir ortamda volatilite potansiyeli ve Elon Musk’un desteği nedeniyle yatırımcılar tarafından tercih ediliyordu. Ancak son dönemde DOGE fiyatı durağanlaşmaya başladı ve düşüş hareketi devam ediyor. Bu nedenle yatırımcıların bazı kritik bölgelere karşı dikkatli olmaları gerekiyor.

Dikkat çeken bir nokta, DOGE’un geçtiğimiz yıl Haziran ayından bu yana koruduğu 0,059 dolarlık destek noktası. Bu destek noktası birçok kez test edildi ancak altında uzun vadeli bir kapanış görülmedi. Bu durum, son noktada alıcıların piyasaya girdiğini gösteriyor.

Buna rağmen, DOGE Kasım 2022’den bu yana azalan direnç trend çizgisinin etkisi altında ve bu durum, yatırımcılar üzerinde bir baskı oluşturuyor. Direnç ve kritik destek noktasının birleşmesi sonucunda azalan üçgen formasyon oluşuyor ve bu da yüzde 50’lik bir kayıp riski doğuruyor.

Eğer bu formasyon DOGE boğalarının aleyhine kırılırsa, fiyatın 0,030 dolara kadar düşebileceği belirtiliyor. Bu da mevcut spot fiyatın yarı yarına düşebileceği anlamına geliyor. Bu sebeple yatırımcıların 0,059 dolar altı kapanışlarda alarm durumuna geçmeleri gerekiyor.

Kaynak: https://coinstats.app/coins/dogecoin/

Öte yandan, azalan direnç çizgisinin test edilmesi durumunda fiyatın yüzde 16 oranında artabileceği ifade ediliyor. Ancak, RSI okumaları ayıların kontrolü ele aldığını ve Bitcoin fiyatının da 26.200 doların altına düştüğünü gösteriyor. Bu durum, en azından kısa vadede hızlı bir düşüş yaşanabileceğine işaret ediyor. Sonuç olarak, DOGE’un fiyat performansı, 0,059 dolar ile 0,061 dolar arasındaki destek alanının korunup korunamayacağına bağlı olacak.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Immunefi, Web3 Alanında Kariyer Yapmak İsteyen Yazılımcılara Yeni Fırsat Sunuyor

Sonraki Haber

“Temsilciler Meclisi’nden SEC Başkanı Gensler’a: Spot Bitcoin ETF Onayını Verin”

İlgili Haberler