Dogecoin Gününde DOGE’ye Bir Çikolatadan Destek Geldi

İlayda Peker

90 yılın üzerinde bir geçmişe sahip olan çikolata barı Snickers, şaka amaçlı piyasaya sürülen kripto para birimi Dogecoin’e destek verdi ve kripto para ekosistemine adım atmış oldu.

Snickers ve Dogecoin

Snickers dün Twitter gönderisi ile bir Snickers paketinin üzerinde “Dogecoinrise” mesajı ile DOGE’nin simgesi olan Shiba Inu köpeğinin bir görüntüsünü paylaştı. Yapılan paylaşımda Doge gününden de bahsediliyor.

Bunlara ek olarak çikolata dünyasında Dogecoin’e destek veren tek marka Snickers değil. Snickers ile aynı firmaya ait olan Milk Way de bahsi geçen paylaşımın ardından Dogecoin’den bahseden bir paylaşım yaptı.

Dogecoin Günü

20 Nisan, Dogecoin topluluğu tarafından Dogecoin günü olarak ilan edildi ve fiyatın 4,20 dolara ulaşacağı iddia ediliyor. Güncel fiyat düşünüldüğünde bu rakam çok yüksek görülse de Dogecoin’in son bir haftada %400’ün üzerinde artış yaşadığını ifade etmek gerekiyor.

Buna ek olarak aslında bir şaka coin’i olarak üretilen, hiçbir amacı olmayan ve değer kazanması beklenmeye Dogecoin’in 2021 yılı başından bu yana yüzde 7.500 ve 1 yıl içinde yüzde 18.000 artış yaşadığını belirtmek gerekiyor.

Bu artışın arkasında Elon Musk ve Mark Cuban gibi isimlerin Dogecoin’i popüler hale getirmesi ve SatoshiStreetBets hareketinin bu durumu desteklemesi yatıyor gibi görünüyor.

Piyasada genel bir düşüşün hakim olduğu günde bile DOGE’nin 0,45 dolarlık rekoruna çok yakın bir şekilde işlem görüyor olması büyük bir başarı olarak nitelendiriliyor.

Ancak uzman analistler yatırımcıları Dogecoin konusunda uyarıyor. Çünkü DOGE’nin artışının herhangi bir temeli olmadığı ve çok sert düşüşlerin yaşanabileceği düşünülüyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Milyarder İsim Bitcoin’i Kendini Kanıtlamış Varlık Olarak Tanımladı

Sonraki Haber

Dogecoin Benimsenmesi Artıyor: Bir Şirket DOGE Ödemelerini Kabul Etmeye Başladı!

İlgili Haberler