Bitcoin’de Artış Sinyalleri: Grafikler Ne Diyor?

İlayda Peker

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) son iki gündür yukarı doğru hareket ediyor ve bu süreçte önemli bir kısa vadeli destek seviyesini geri kazandı.

Bitcoin Grafikleri

22 Ocak’tan beri Bitcoin yükselen bir destek çizgisinin üzerinde işlem görüyordu ve bu süreç içinde 28 Mart’ta 48.189 dolar ile yerel zirveye ulaşmayı başardı. Ancak fiyat o zamandan beri düşüyor ve 22 Nisan’da çizginin altına sapma oldu.

Öte yandan 26 Nisan’da BTC, önceki destek çizgisini direnç olarak doğrulayarak düşüş eğilimi gösteren bir mum çubuğu yarattı. Bunun, 32.000 dolar civarındaki Ocak ve Şubat dip seviyelerine doğru aşağı yönlü hareketin devamı için bir katalizör görevi görmesinin muhtemel olduğu düşünülüyor. Ancak Bitcoin yazının kaleme alındığı an itibari ile yeşilde ilerliyor ve 39.700 dolar bandında işlem görüyor.

Bunlara ek olarak analistler fiyat düşüşüne rağmen Bitcoin’de teknik göstergelerin yukarı yönlü sinyal verdiğini ifade ediyor. Bu durumun ise özellikle günlük RSI’daki yükseliş sapmasında görülebileceği ifade ediliyor. Bu tür sapmaların önemli yukarı yönlü hareketleri de beraberinde getirebileceği ifade ediliyor.

BTC’de Yükseliş Sinyalleri

Yukarıdaki göstergelere ek olarak altı saatlik grafikte de daha belirgin yükseliş sinyallerinin görüldüğü ifade ediliyor. Ancak analistler Bitcoin’in  azalan bir paralel kanal içinde işlem görüyor gibi göründüğünün de altını çiziyor. Bu tür kanalların bir düzeltme hamlesi ve ardından yükseliş sinyali olarak nitelendirildiği ifade ediliyor.

Analistlere göre şu anda fiyat kanalın orta çizgisine yaklaşıyor ve Bitcoin bu seviyeyi geri almayı başarırsa bir yükseliş hamlesini gelebileceği düşünülüyor.

Ayrıca yapılan açıklamalara göre iki saatlik grafik daha kararlı bir şekilde yükseliş sinyali gösteriyor. Bitcoin’in bu noktada 38.700 doları geri almış olması oldukça önemli. Şu anda fiyat ilk güçlü direnç olan 40.700 dolara doğru ilerliyor ve bu seviyenin üzerine doğru bir kırılma önemli bir yükseliş sinyali olabilir.

Yine de yatırımcılar şu anda piyasanın volatil olduğunu unutmamalı ve bu doğrultuda hamleler yapmalı.


Total
10
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Altcoinler Ne Zaman Yükselecek? Bitcoin 40.000 Dolar Olur Mu?

Sonraki Haber

Bitcoin (BTC) Milyonerlerinin Sayısı Artıyor!

İlgili Haberler