Dogecoin Fiyatı ve Gelecek Tahminleri: DOGE Bir Düşüş Riskiyle Karşı Karşıya Mı?

Bitcoin Haber

Dogecoin, piyasa değeri bakımından en büyük ‘meme coin’ olarak bilinir ve Elon Musk’ın desteğiyle ilk defa 1 dolarlık hedefine yaklaşmıştı. Ancak şimdi, birçok altcoin gibi, fiyatı başına bir sıfır alma riskiyle karşı karşıya. Bu senaryo, Bitcoin’in 20.000 dolara düşmesi durumunda gerçekleşebilir.

21milyon.com verilerine göre Dogecoin fiyatı 1,72 TL’den alıcı buluyor. Ancak dolar karşısında Dogecoin’in performansı düşüş eğiliminde. Bu durum, uzun vadeli bir düşüş formasyonunun oluşmasına ve %50’lik bir fiyat düşüşünü tetikleme riskine neden olabilir.

Teknik analizlere göre, Dogecoin fiyatı Haziran 2022’den bu yana 0,059 dolarlık yatay destek alanında işlem görüyor. Ancak Kasım 2022’den bu yana azalan bir direnç çizgisinin altına düştü. Bu, düşüş formasyonu olarak kabul edilen alçalan bir üçgen oluşturuyor.

Momentumdaki yavaşlamayı gösteren küçük tepeler ve RSI okumaları, büyük bir kırılmanın yakın olduğunu gösteriyor. Bu gerçekleşirse, fiyat 0,03 dolara kadar tarihi bir düşüş yaşayabilir. Ancak, uzun vadeli direnç çizgisinin aşıldığı takdirde fiyatın %90 artarak 0,12 dolara çıkabileceği belirtiliyor.

Sonuç olarak, 0,059 dolar altı kapanışlar 0,030 dolara kadar fiyatın düşebileceğini gösteriyor. Ancak, teknik okumaların benzer olduğu Shiba Coin ve diğer kripto paralar da volatilite artışı beklentisiyle izlenmekte. Yatırımcıların, kripto paranın yüksek volatilite ve risk taşıdığını unutmaması ve kendi araştırmalarına dayanarak işlem yapmaları öneriliyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Stablecoin Piyasası Yeniden Canlanıyor: USDC ve Tether Ön Planda

Sonraki Haber

Ripple (XRP) İçin Üç Haneli Fiyat Artışı Tahminleri

İlgili Haberler