Dogecoin Fiyat Analizi: Düşüş Trendi ve Potansiyel Yükseliş İmkanları

Bitcoin Haber

Popüler kripto para birimi Dogecoin‘in (DOGE) fiyatı, 12 Eylül’de son üç haftadır süren rahatlama rallisinin sona ermesiyle önemli destek trend çizgisinin altında sert bir kırılma yaptı. Bitcoin‘in (BTC) fiyatının 25 bin dolar seviyesinden sıçraması, piyasa genelinde toparlanma hissi yarattı ve Dogecoin’in düşüşünü hafifletti. Fiyat, yatay hareket etmeye başladı.

Dogecoin fiyatı, piyasadaki yükseliş hissiyatından faydalanarak sadece altı gün içinde %5,3 oranında arttı ve şu anda 0,0621 dolar civarında. Bu durum 0,063 doları güçlü bir direnç noktası, 0,053 dolardaki dip seviyeyi de güçlü bir destek noktası haline getirdi.

Eğer yükseliş momentumu devam ederse, DOGE’nin fiyatının yaklaşık %4 oranında yükselmesi ve düşen direnç trend çizgisiyle karşılaşması bekleniyor. Bu trend çizgisi, trader’ların yukarı yönlü toparlanma sırasında satış yapabileceklerine işaret ediyor.

Yatırımcıların bu direnç trend çizgisi civarında önemli bir satış baskısıyla karşılaşması, daha belirgin bir düşüş trendinin oluşmasına zemin hazırlayabilir ve potansiyel olarak %11’lik düşüşle Dogecoin’in fiyatı 0,056 dolara düşebilir.

Dogecoin’de yükseliş bekleyenler için en stratejik hamle, direnç trend çizgisinin ötesinde ikna edici bir kırılma için beklemek olacak. Böyle bir kırılmada direnç trend çizgisi potansiyel destek olarak yeniden test edilecek ve 0,077 dolar potaya girerek yaklaşık %18’lik yukarı yönlü hareketin önü açılmış olacak. Ancak, Dogecoin piyasasındaki belirsizlik ve satıcıların baskın olduğu göz önüne alındığında, bu durumun gerçekleşmesi belirsizdir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Binance Yönetiminde İstifa Dalgası: Üç Yönetici Görevinden Ayrıldı

Sonraki Haber

Hong Kong Polisi, JPEX Kripto Para Borsasını İnceliyor

İlgili Haberler