En Büyük Sinema Zinciri AMC, Artık Dogecoin Ödemelerini Kabul Ediyor!

Fatih Uçar

Şirketin CEO’su Adam Aron, Twitter takipçilerine Dogecoin’i kabul edip etmemeleri konusunda bir anket paylaşmıştı. Bu anket ezici çoğunlukla kabule işaret etti. Elon Musk’ın fahri başkanı olduğu Dogecoin artık AMC ödemelerinde kullanılabiliyor olacak. Dogecoin (DOGE) için bu elbette bir ilk değil daha önce Mark Cuban’da Dogecoin ile ödemelere onay vermişti. Hatta Dogecoin ödemelerinin Bitcoin’i bile geride bıraktığını doğruladı.

Artık Dogecoin (DOGE) Kabul Edilecek

AMC artık eGift kartları için Dogecoin ve diğer kripto para birimlerini kabul ediyor. Ayrıca, BitPay Cüzdanını kullanarak biletler için kripto para ödemelerinin yanı sıra imtiyazlı stant satın alımları da etkinleştiriliyor olacak.

Kripto para ödemeleri internet sitesi, mobil uygulama veya fiziksel satış noktalarında destekleniyor. Şirketin kabul ettiği kripto paralar arasında Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash ve Litecoin’de bulunuyor. Özellikle Shiba Inu cinsi köpeğin internette yıllardır artan ünü Dogecoin topluluğunun birleştirici gücü oldu. Şaka amaçlı kullanılan bu sevimli köpek daha sonrasında Dogecoin’e ilham oldu. İnsanlar arkadaşlarının doğum günlerinde onlara bir miktar DOGE göndererek eğleniyordu. Elbette 2014-2013’lü yıllarda fiyatı da bu kadar pahalı değildi.

Dogecoin (DOGE)

Haberin paylaşılmasıyla birlikte Dogecoin (DOGE) %10 artışla 0,26 dolara kadar çıktı. Elon Musk’dan SNL Şovda yediği darbeyle ciddi kayıplar yaşayan Dogecoin henüz tam anlamıyla toparlanabilmiş değil, özellikle FOMO döneminde 0,45 dolar maliyetin üzerinde alım yapan yatırımcılar halen bu ciddi zararı göğüslemek zorunda kalıyor.

Öğlen saatlerinde Bitcoin’in düşmesiyle birlikte Dogecoin 0,245 dolara kadar geriledi. Fiyatın 1 dolar olma hayali şimdilik oldukça uzak, özellikle Elon Musk’ın kripto paralar üzerindeki etkisinin zayıflamasıyla birlikte ani fiyatlamaları göremiyoruz. Hatırlayanlar Elon Musk paylaşımıyla Dogecoin’in %30’a kadar yükseldiği günleri biliyor.

Halen ilk 10 içinde yer alan Dogecoin, 32 milyar dolar piyasa değerine sahiptir. Dogecoin katili olarak kendini tanımlayan Shiba Inu (SHIB) ise yükselişine devam ediyor. Fiyat başından bir sıfır daha atarak 0,000022 dolardan alıcı buluyor.Total
11
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bitcoin Madencilerinin Geliri Artıyor ve Madenciler Satış Yapmıyor!

Sonraki Haber

Milyarder İsimden Dikkat Çeken Açıklama: “Kriptolar Cihat Çağrısı Yapıyor!”

İlgili Haberler