BTC Yorumları: BTC/USD Teknik Analizi 23/06/2020

Metin Alaca

Bitcoin son 48 saatlik zaman dilimi içerisinde %3’ten daha fazla yükseliş elde etti ve 9.500 dolardaki kritik direnci kırmayı başardı. Düşüş trendinden kurtulup bir anda ralliye giriş yapan lider kripto para biriminin pozitif bölgede bir süre daha kalacağını söyleyebiliriz. Buna karşın Bitcoin’in şu an için karşısındaki en büyük rakip ve en zor nokta 10.000 dolardaki psikolojik direnç gibi gözüküyor.

Bitcoin Kuru

Özellikle Binance ve OKEx kripto para borsalarında 9.450 dolarda konuşlanmış olan satış duvarlarının yıkılması ve alım hacminin satış hacmini geçmesi, Bitcoin’in yükselişe trendine girmesini sağlayan temel unsur oldu. BTC bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 9.600 doların ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın üstünde bulunuyor.

Eğer BTC %23,6’lık Fibo geri çekilme seviyesinin yer aldığı 9.282 dolara uzanan düşüş trendi hattına yeniden girmezse fiyatın 10.000 dolara değdiğine tanıklık edebiliriz. Buna karşın yükseliş için önce 9.782 dolardaki kritik direncin de kırılması ve 10.000 dolara giden yolun böyle açılması gerekiyor.

Bitcoin Yorumları

BTC/USD işlem çifti grafiğinde yukarıda belirtilen direncin yanı sıra 9.690 dolar seviyesinde de bir satış baskısı oluştuğu görülüyor. Uzmanların Bitcoin yorumlarına da bakıldığında fiyatın özellikle 9.700 direncinden sonra yükselişe geçeceği ve FOMO’nun başlayabileceğine değiniliyor.

Bitcoin PayPal ile alakalı haber ile yükselişe geçse de 9.700 dolar seviyesinin kırılması artık bu haberden bağımsız bir rallinin görülmesini sağlayabilir. Bu da Bitcoin boğaları için hala yükseliş için yer olduğu anlamına geliyor.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR


Total
29
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Boğa Sinyalleri Her Yerde

Sonraki Haber

PayPal’ın Hamlesi Coinbase’i Zor Durumda Bırakır Mı?

İlgili Haberler