DOGE ve BTC Fiyatı: Beklentiler ve Analizler

Bitcoin Haber

En büyük meme coin olan DOGE, BTC’nin son yükselişinin ardından hareketlenmiş durumda. Ancak BTC’nin kan kaybetmesi altcoinlerde yüzde 5’i aşan düşüşleri tetikledi. Uzun vadeli direnç çizgisinden çıkan DOGE, Bitcoin fiyatındaki düşüş nedeniyle bu yükselişi sürdüremedi ve hızla değer kaybetti. Uzmanlar, BTC fiyat artışının güçlü bir geri çekilmeye sebep olacağını düşünüyor. Bu durum, DOGE ve diğer altcoinler için zorlu bir sürecin başlangıcı olabilir.

DOGE fiyatı, momentum tersine döndüğünde düşüş eğilimli azalan üçgen formasyonu içinde işlem gördü. Günlük grafik, DOGE fiyatının 27 Eylül’de azalan bir direnç trend çizgisinden çıktığını gösteriyor. Ancak bu çizgi 64 gün boyunca sağlam durdu.

DOGE fiyatı şu anda 0,06 dolarlık destek bölgesinin hemen üzerinde bulunuyor. Haftalık RSI düşüş eğilimine işaret ediyor ve 0,06 dolar bölgesinde satışların artabileceği düşünülüyor. Altı saatlik grafik, DOGE fiyatının azalan bir üçgenin içinde işlem gördüğünü ve bu durumun genellikle kırılmalara yol açtığını gösteriyor. Bu durum, satıcıları daha da cesaretlendirebilir.

Üçgenin içindeki yukarı yönlü hareketin düzeltici bir A-B-C formasyonuna benzemesi, fiyatın düşmeye devam edeceğini düşündürüyor. Eğer üçgenden aşağı kırılma gerçekleşirse, DOGE yatırımcıları fiyatın 0,052 dolara kadar düştüğünü görebilirler.

Düşüş tahmininin geçersiz kılınabilmesi için 0,064 dolar bölgesinin kazanılması ve korunması gerekiyor. Ancak BTC fiyatındaki süregelen negatiflik, bu umutları baltalayabilir. Kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve risk taşıdığını unutmamak gerekir. Yatırımcıların, işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmeleri önerilir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Pudgy Penguins NFT Projesi: Walmart Ortaklığı ve NFT Koleksiyonunun Artan Talebi

Sonraki Haber

Kripto Para Piyasasında Gelişmeler: Bitcoin’in Geleceği Ne Olacak?

İlgili Haberler