Elon Musk Konuştu, Bu Coin Yüzde 30 Yükseldi ve Yükseliş Devam Ediyor!

İlayda Peker

Yaklaşık olarak son 24 saattir kripto para piyasasında yine bir düzeltme yaşanıyor. Ethereum (ETH), Ripple (XRP) ve Litecoin (LTC) gibi altcoin’ler düzeltme grafiklerinde Bitcoin’e (BTC) eşlik ederken bazı coin’lerin yükseliş grafiği çizdiği görülüyor. Son grafiklere bakıldığında Dogecoin’in (DOGE) yüzde 28’in üzerinde artış yaşadığını ifade edebiliriz.

DOGE Neden Yükseliyor?

Dogecoin aslında internette bir şaka coin’i olarak ortaya çıktı ve kimse bu kadar popüler hale gelerek yatırımcıların dikkatini çektiğini tahmin etmiyordu. Hatta DOGE o kadar popüler hale geldi ki Tesla CEO’su Elon Musk’ın bile radarında bulunuyor.

Bunların yanı sıra çoğu yatırımcı DOGE’un bir ralli yaşamasını bekliyordu, çünkü Dogecoin’in Bitcoin karşısında oldukça güçlü grafikler çizdiği düşünülüyordu. Ancak bson yaşanan yükseliş muhtemeln Musk’ın son açıklamaları ile şekillendi.

Aslında Elon Musk’ın daha önce de Dogecoin ile ilgili açıklamalarda bulunduğu biliniyor. Örneğin bundan yaklaşık on ay önce Musk, doğum günü kutlanan bir köpekle ilgili esprili bir fotoğraf paylaşmış ve altına Dogecoin referansı yazmıştı. Musk, “Köpekler en iyi coin’e sahip” diyerek Dogecoin’e göndermede bulunmuş ve bu sayede Dogecoin’in en iyi kripto para birimi olduğunu da ifade etmişti.

DOGE’un son yükselişinin de benzer bir durumdan kaynaklandığı görülüyor. Musk yine Twitter hesabı üzerinden Dogecoin ile ilgili açıklamalarda bulundu ve DOGE artışa geçti.

Bitcoin ve Elon Musk

Musk, lider kripto para birimi Bitcoin’in Cumartesi akşamı yeni bir rekor seviyeye imza atarak 24.000 doların üzerine çıkmasının ardından BTC ile ilgili görüşünü değiştirdiğini bariz bir şekilde ortaya koyan açıklama yaptı.

Musk bundan aylar önce paylaştığı bir tweet ile “Bitcoin benim güvenli kelimem değil” ifadelerini kullanmıştı. Rekorun ardından Musk’ın yaptığı açıklama ise “Bitcoin benim güvenli kelimem” oldu.

Musk’ın açıklamaları Twitter’da büyük ses getirdi ve yanıtların en önemlisi belki de MicroStrategy CEO’su Michael Saylor’ın yanıtı oldu. Saylor yanıtında Musk’a, hissedarlarına 100 milyar dolarlık bir iyilik yapmak istiyorsa, TSLA hisselerini Bitcoin’e dönüştürmeyi teklif etti. Saylor’ıun açıklamalarına göre böylece S&P 500’deki diğer firmalar da Musk’ı takip ederek Bitcoin’in çok daha yüksek seviyelere çıkmasını sağlayabilirler.

Kurumsal Yatırımların Önemi

Bu noktada aslında kurumsal yatırımların ve büyük fon yöneticilerinin görüşlerinin ne kadar önemli olduğu bir kez daha gün yüzüne çıkmış oluyor. Çünkü her ne kadar Bitcoin bağımsız bir varlık olarak lanse edilse de sonuç itibari ile dünyada yer alan bir varlık ve dünyada olan olaylardan etkileniyor.

Dolayısıyla Musk’ın herhangi bir şekilde BTC yatırımı yaptığını açıklamasının ekosistemde çok büyük bir etki yaratacağı düşünülüyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin (BTC) OTC Platformları Alarm Veriyor: Bu Tek Bir Anlama Geliyor

Sonraki Haber

Kripto Para Birimleri

İlgili Haberler