CCX Coin Nedir?

Conceal Network CCX Nedir

Merhaba sevgili okurlar. kısa adı CCX Coin olan Conceal Network projesinin Temel Analiz’i ile karşınızdayım. Bu yazımız ile “Conceal Network Coin Nedir? Nasıl Çalışır?” sorularına cevap bulmaya çalışacağız.

Conceal Network Nedir?

İngilizce bir sözcük olan Conceal, “gizlemek, saklamak, gizli tutmak” anlamlarına geliyor. Bunun şimdiden bize çok önemli bir ipucu verdiğinin farkındayızdır 🙂

Merkeziyetsiz Finans, Gizli İşlemler (Transactions) ve Şifreli Mesajlaşma

Conceal Network blockchain teknolojisi üzerinden bankacılık hizmetleri sunan, gizlilik odaklı bir proje.

Bireylerin ve kuruluşların merkeziyetsiz ve sansüre karşı dirençli bir ortamda anonim olarak iletişim kurmalarına ve finansal olarak etkileşime girmelere imkan tanıyan güvenli bir eşler arası (P2P) platformdur.

Conceal Network Coin Nedir?

Conceal Network Coin sosyal veya finansal durum ve coğrafi konumdan bağımsız olarak herkesin erişebildiği, topluluk odaklı, gerçekten merkezi olmayan bir blockchain bankacılığı vadediyor.

Hiç kimse bu ağın sahip değildir ve herkes bu projeye ücretsiz olarak katılabilir.

Concealx Network üzerindeki tüm işlemler, para yatırma-gönderme ve mesajlar takip edilemez, kurcalanamaz ve kriptografik protokoller kullanılarak merkezi bir otorite olmadan çalışır.

CCX Coin Nedir?

CCX projenin varlık amacına uygun olarak tasarlanmış: nerede sakladığınız ve nerelere harcama yaptığınız bilinmiyor.

Faiz Sistemi

Projenin geliştirdiği bir kazanç planı mevcut.

Mesajlaşma

Conceal Network üzerinde (blockchain) gerçekleştirilen mesajlaşmalar tamamen gizli, merkeziyetsiz, anonim, izlenemez, uçtan uca şifreli ve kendi kendini imha etme özelliğine sahip.

Takım

9 kişilik bir ekip var ve enteresan bir şekilde hepsi güneş gözlüğüyle poz vermiş. Bunun, yazının girişinde bahsettiğim “conceal” sözcüğünün anlamından kaynaklandığını düşünüyorum 🙂

Conceal’in kurucusu @krypt0Chaos. Onun ve ekipteki diğer üyelerin Linkedin gibi haklarında daha çok bilgi edinebileceğimiz bir yer yok. Sanırım bu da projenin odak noktası olan “gizlilik” gereği bir durum 🙂 Ekibi incelemek için tıklayınız.

Roadmap

Güncel durum şu şekilde:

Whitepaper

Sitede projeye ait whitepaper’ı göremedim. Onun yerine Conceal Wiki sayfası yapmışlar.

İnternette şöyle bir şey buldum. Sayfanın altında Whitepaper indirebileceğiniz bir link var. Eğer Wp’nin tamamı bu ise hoş değil. Sitede yer almaması zaten büyük bir soru işareti.

Twitter’a giriş tarihleri Haziran 2018. Takipçi sayıları yaklaşık 4000.

Telegram’da bu sayı 1002.

Türkçe Telegram sayfası burada.

CCX Coin Nasıl Satın Alınır?

Borsalarda CCX kısaltmasıyla işlem gören Conceal Coin’e Türkçe dil desteği ve düşük komisyon oranları ile adından sıkça söz ettiren dünyanın en yüksek işlem hacmine sahip olan kripto para borsası Binance üzerinden ulaşabilirsiniz.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bir CEO Daha Kripto Parayla Kara Para Aklama İle Suçlanıyor

Sonraki Haber

Dijital Doları Savunanların Sayısı Artıyor

İlgili Haberler