CoinEx Saldırısı ve Kripto Para Aklama Operasyonlarına Dair Yeni Bulgular

Bitcoin Haber

Son zamanlarda artan hack saldırıları birçok kullanıcının maddi zararlar yaşamasına sebep oluyor. Blockchain analitik araştırmacıları, CoinEx saldırısı ile bağlantılı bir kişi tespit etti. Bu kişi, kripto para aklama işlemleri yürütüyor ve elindeki kripto varlıkları indirimli fiyatlarla satıyor. Kişinin kimliği belirlenemese de, Avrupa’da yaşadığı düşünülüyor.

Blockchain güvenlik firması Match System’in bir temsilcisi, 2023 yaz ayları boyunca birçok saldırganın benzer yöntemlerle kripto varlıklarını satmaya çalıştığını belirtti. Araştırmacılar, Telegram üzerinden iletişime geçtikleri kişinin çalıntı kripto varlık sattığını tespit etti. Bu kişinin 6 milyon doların üzerinde kripto para içeren bir cüzdanı olduğu belirlendi.

Bu kişi, elindeki varlıkları %3 indirimle satmayı teklif ediyor ve bu işlemleri bir Telegram botu ile yönetiyor. Varlıkların satıldığını ve üç hafta sonra yeni bir satışın yapılacağını belirtti. Araştırmacılar, kişinin CoinEx veya Stake şirketlerinden gelen fonları sattığını düşünüyor.

Match Systems ekibi kişinin kimlik bilgilerini tam olarak belirleyemedi ama ekran görüntüleri ve konuşma zamanlarına bakarak kişinin Avrupa’da yaşadığını belirledi. Kişinin ödeme yöntemi olarak Bitcoin‘i tercih ettiği ve 6 milyon dolar değerinde Tron token sattığı belirlendi. Daha sonra 50 milyon dolar değerinde TRX, Ethereum ve BNB token teklif ettiği tespit edildi.

Güvenlik firması CertiK, Stake hack saldırısında çalınan 41 milyon doların yaklaşık 4,8 milyon dolarlık kısmının çeşitli ekosistemlere gönderildiğini ve farklı takas yöntemleri ile aklanmış olduğunu raporladı.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin ve Dogecoin’de Son Durum: Yatırımcıları Neler Bekliyor?

Sonraki Haber

FET Coin ve Bitcoin Piyasası Analizi: Yüksek Beklentiler ve Dirençler

İlgili Haberler