Binance Coin (BNB), Bitcoin’e Karşı Yeni Bir Zirveye Ulaştı

İlayda Peker

Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ) yaptığı son açıklamalarda, Binance ekosisteminin yerel token’ı olan BNB’nin, dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin’e karşı yeni bir zirveye ulaşmayı başardığını paylaştı. Perşembe günü erken saatlerde, kripto para birimi 1.335 satoshi ile yeni bir zirveye ulaştı.

BNB’nin Son Başarısı

Son zamanlarda tüm piyasalar ile birlikte kripto para birimlerinde de görülen volatil gidişata rağmen BNB, Bitcoin‘den çok daha iyi performans gösteriyor. BNB/BTC çifti şimdi 12 Mayıs’ta görülen 812 satoshi seviyesinden %64 yükseldi. Buna ek olarak 49,1 milyar dolarlık piyasa değeri ile BNB en büyük 5. kripto para konumunda yer alıyor. Ayrıca yazının kaleme alındığı sırada 303 dolar seviyesinden işlem gören BNB, en büyük borsa coin’i olarak da karşımıza çıkıyor.

Öte yandan yakın tarihli bir tweet’te Binance CEO’su Changpeng Zhao, token’ın fiyatını yalnızca kendisine mesaj geldiğinde kontrol ettiğini iddia ediyor. Kasım ayının başlarında gerçekleşen 2021 boğa koşusunun zirvesinde, kripto para biriminin piyasa değeri 101 milyar doların üzerine çıkmıştı. CoinGecko verilerine göre, BNB tokeni şu anda rekor seviyesinden %55.60 daha düşük seviyede işlem görüyor.

Ayrıca yapılan açıklamalara göre Binance’in yerel tokeni, devam eden ayı piyasası sırasında hem Bitcoin hem de Ethereum‘dan daha iyi performans göstermeyi başardı. İki kripto para birimi, bu makalenin yazıldığı sıradaki rekor seviyelerinden sırasıyla %66,48 ve %66,03 düştü.

BNB ve Yasal Sorunlar

Tüm bunlara rağmen Binance ve BNB bir yasal belirsizlik durumu ile mücadele ediyor. Daha önce yapılan açıklamalarda ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, token’ın gerçekten kayıt dışı bir menkul kıymet olup olmadığını belirlemek için bir soruşturma başlattığını iddia etti.

Ancak Binance kurucu ortağı Yi He, yakın tarihli bir röportajda BNB’nin bir menkul kıymet tokenı olmadığını vurguladı. Yi He BNB’nin aslında tüm ekosistemi destekleyen bir yardımcı program token’ı olduğunu iddia ediyor.


Total
31
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ağustos Ayında Kripto Paraları Neler Bekliyor?

Sonraki Haber

Starbucks’tan Web3 Hamlesi Geldi!

İlgili Haberler