Coinbase’in Layer-2 Ağı Base, Günlük İşlem Sayısında Rekor Kırdı

Bitcoin Haber

Coinbase’in Layer-2 ağı BaseScan verilerine göre, Base ağı kullanıma sunulduğu dönemden bu yana günlük işlem sayısında rekor kırdı. 14 Eylül’de Base’de gerçekleşen günlük işlem sayısı 1,88 milyona ulaştı ve 21 Ağustos’ta gerçekleştirilen 1,41 milyon işlemlik rekorunu geçti. Base ağı, diğer popüler Layer-2 ağları olan Optimism ve Arbitrum’u da geride bıraktı.

Ancak, Base ağı hala Polygon ve BNB Smart Chain gibi önde gelen blockchain ağlarının gerisinde. 14 Eylül’de Polygon’da 2,1 milyon işlem, BSC ağında ise 3,1 milyon işlem gerçekleştirildi.

Bu rekor kırma sürecinde Base ağındaki günlük aktif kullanıcı sayısı düşüş gösterdi. 21 Ağustos’ta Base ağındaki günlük kullanıcı sayısı 136.000 iken, bu sayı 14 Eylül’de yalnızca 86.000’e düştü.

9 Ağustos’ta kullanıma sunulan Base ağı, kullanıcılara token transferi yapma, token alım satımı ve likidite sağlama, NFT mint’leme ve Layer-2 ağlarında gerçekleştirilebilecek birçok faaliyeti yapma olanağı sunuyor.

Base ağı, lansmanından bu yana kripto topluluğunun beğenisini kazandı ve benimsendi. Lansman tarihinden itibaren iki hafta boyunca 130.000’den fazla benzersiz cüzdanın kullandığı ağda 242 milyon doların üzerinde kripto varlık köprülendi.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Fed Toplantısı Öncesi Kripto Para Uzmanlarından Fiyat Tahminleri

Sonraki Haber

Robert Kiyosaki: Bitcoin, Geleceğin Parasını Temsil Ediyor

İlgili Haberler