Coinbase Yarın Halka Arzını Gerçekleştirecek: Bu Bitcoin İçin Ne Anlama Geliyor?

İlayda Peker

Coinbase’in bu Çarşamba Nasdaq’ta halka açılacak olmasıyla birçok yatırımcı bu durumun, Bitcoin’in küresel olarak benimsenmesi için bir dönüm noktası olacağını düşünüyor.

Coinbase Bir ilki Gerçekleştiriyor

Bu, büyük bir kripto şirketinin ilk listelenmesi olacak ve kripto para birimi alanı için bir kilometre taşını işaret ediyor. Coinbase, halka arzına kadar geçen yıllarda önemli miktarda ilerleme kaydetti. Yapılan açıklamalara göre ilk çeyrek gelirleri 2020’nin tamamı boyunca 1.3 milyar dolarlık değere kıyasla 1.8 milyar dolara ulaştı.

Bu noktada Coinbase’in büyümesinin Bitcoin’in fiyatının 3.00 dolar bandından 63.000 dolar bandına çıkması ile paralel bir şekilde hareket ettiğini belirtmek gerekiyor.

Bunlara ek olarak Nasdaq’da listelenen dijital varlık şirketi Diginex’in satış müdürü Matt Blom, Bitcoin‘in yükseliş beklentisi ile ilgili “70.000 dolar boğalar için yeni hedef. Bu yıl Bitcoin şimdiye kadar her ay tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetti.” sözlerini kullandı.

Yatırımcılar tarafından olumlu Bitcoin hissiyatının bir başka göstergesi de Bitcoin’in borsalarda tutulan net transfer hacmidir. Bu, Bitcoin’in hacminin azaldığını ve hacmin çoğunun borsalardan daha az likit alanlara taşındığını gösteriyor.

Coinbase Listelenmesinin Bitcoin Etkisi

Birçok uzman isme göre Coinbase’in bir listelenme yolu ile Nasdaq’ta “COIN” adı ile sunulacak olması Bitcoin için oldukça büyük bir haber ve yeni rekor fiyatların gelmesini sağlayabilir.

Bitcoin’in henüz listelenme gerçekleşmeden bile bugün yeni bir rekora kırdığı düşünüldüğünde aslında bu teori çok da yanlış sayılmaz.

Coinbase 14 Nisan’da halka açılacak ve kripto paranın geleneksel finans sektörünün bir parçası haline geldiği anı işaret edecek. Kripto savunucuları bunun yeni bir yatırımcı dalgası getireceğine ve kripto para piyasalarının güvenilirliğine ve meşruiyetine katkıda bulunmaya devam edeceğine inanıyor.Total
47
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Cardano Teknik Analizi: ADA Fiyatı Kritik Direnç Seviyesiyle Karşı Karşıya!

Sonraki Haber

Ripple Yükselişi Devam Ediyor: XRP Eski Rekorunu Kırabilecek Mi?

İlgili Haberler