Coinbase ve Kripto Girişimcileri, Washington’da Kripto Düzenlemeleri İçin Mücadele Ediyor

Bitcoin Haber

Coinbase‘in Amerika’daki yasal sorunlardan sonra başlattığı Stand With Crypto kampanyası, kripto para piyasasının önemli yatırımcı ve yöneticilerini bir araya getirdi. Coinbase CEO’su Brian Armstrong ve Amerika merkezli kripto girişimcileri, hükümet yetkililerini kripto para piyasası yasal düzenlemeleri için ikna etme çalışmalarında bulunmak üzere 27 Eylül’de Washington’a gitti.

Piyasa oyuncuları, 2023 yazının başlarında Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi ve Temsilciler Meclisi Tarım Komitesi tarafından tanınan kuralların yasal hükümlülük görevi görmesini bekliyor. Bu durumda, Amerika merkezli kripto şirketleri büyük engellere takılmadan kullanıcılarına hizmet verebilecek.

Ancak Coinbase, federal düzeydeki bütçe anlaşmazlığı ve Senato’nun kripto para aklama suçlarının engelleme çabalarının artması nedeniyle zor bir döneme girecek.

Coinbase’in Stand with Crypto kampanyası, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) kripto borsasına karşı yasal adımlarını da takip ediyor. SEC, Coinbase’e kripto trade platformunda kullanıcılara kayıtsız menkul kıymetler desteği vererek menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiği iddiasıyla dava açmıştı.

Coinbase, uygun kripto politikaları için verdiği mücadelede kripto topluluğu üyelerinden destek toplamak için NFT de yayınladı. Ancak topluluk üyeleri, bu adımların işe yarayıp yaramayacağı konusunda ikiye bölündü.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Fed Başkanı Powell’ın Konuşması ve Kripto Paraları Bekleyenler

Sonraki Haber

BIS’in CBDC Pilot Projesi Tamamlandı ve DeFi’nin Önemi Vurgulandı

İlgili Haberler