Kaldıraçlı Bitcoin Borsası Nasıl Kullanılır?

Bitcoin Haber

Her geçen gün kripto para piyasalarına yeni bir alım satım platformu geliyor. Bu yeni platformların açılması piyasanın derinliği için çok önemli olduğundan Bitcoin Haber olarak çok önemsiyor ve yeni girişimleri gönülden destekliyoruz. Bu yazımızda; BTC kaldıraçlı işlem nedir? BTC kaldıraç hesaplama, Bitcoin forex ve Bitcoin kaldıraçlı işlem gibi kavramlara değinip, yeni nesil kripto para temelli kaldıraçlı alım satım yapılabilecek PrimeBit’i tanıtacağız.

Kaldıraçlı Bitcoin Borsaları

Türkçe dahil bir çok dilde desteği olan PrimeBit için Türkçe dil seçeneğini logosunun yanından seçtikten sonra, tüm bilgilerin Türkçe olduğunu görmek İngilizce bilmeyenler için güzel bir karşılama. Son dönemde bir çok kripto para borsasının Türkiye açılımı olduğu düşünülürse PrimeBit gibi yenilikçi bir alım satım platformunun aynı bakış açısında olmaması kaçınılmazdı zaten.

PrimeBit Nasıl Kullanılır?

Sonrasında ekranın sağ üst köşesine yer alan “Kayıt Ol” düğmesine tıklayarak sadece e-posta bilginiz ile kayıt olabiliyorsunuz. PrimeBit’e bu link vasıtasıyla üye olduğunuzda 6 ay geçerli olacak %10 komisyon indiriminden yararlanabilirsiniz. Herhangi bir kişisel bilgi veya veri istemeden ve sadece e-posta ile kayıt olabildiğiniz PrimeBit’e üyeliğinizi tamamlandıktan sonra “Para Yatır” butonu ile sizin için tanımlanan BTC veya USDT adresine yatırım yapmak istediğiniz kadar BTC veya USDT gönderebiliyorsunuz.

Hemen gerçek para ile alım satım yapmak istemezseniz de PrimeBit 1 BTC veya 10.000 USDT’lik Demo hesabını sizin için tanımlıyor. Bu hesapları kullanarak ilk alım satım denemelerinizi yapabilir, platformu inceleyebilir ve sizin için uygunsa veya ne zaman rahat hissediyorsanız gerçek hesabınızdan işlemlere başlayabilirsiniz.

PrimeBit Kullanımı

10.000 USDT ile işleme başlanabilen Demo hesabı açtığımızda ekranın sağ kenarında yer alan sütunun en altındaki kaldıraç ayarlarını öncelikle düzenlemekte fayda var.

200 kat kaldıraca kadar izin veren PrimeBit’i, biz deneme yapmak için 50 kat kaldıraç olarak ayarladık. Ancak sizler risk alma istekliliğinize göre 1 kat ila 200 kat arası bir değer seçebilirsiniz. Fakat yeni başlayanlar için düşük kaldıraçlı işlemler yapmak önerilir. Tecrübe kazandıkça kaldıraç oranınızı kendi risk algınıza göre düzenleyebilirsiniz.

Kaldıraçlı Bitcoin İşlemi Nasıl Yapılır?

Kaldıraçlı Bitcoin işlemi yapmak istediğinizde seçtiğiniz kaldıraç oranı kadar bakiyeniz arttırılır. Örneğin 0,10 BTC bakiyeniz var diyelim, eğer 10x (yani 10 kat) kaldıraç oranı kullanırsanız, bu durumda 0,1 x 10= 1 BTC’lik işlem yapabileceğiniz anlamına gelir. Kaldıraç oranını arttırdıkça kar oranınızın da artacağını; fakat riskin de yükseleceğini unutmamak gerekir.

Kaldıraç oranınızı ayarladıktan sonra yine ekranın sağ kenarında emir girme kısmından almak (Buy) veya satmak (Sell) istediğiniz Bitcoin miktarını girdiğinizde seçmiş olduğunuz kaldıraç oranına göre gerekli işlem bedeli otomatik hesaplanıyor ve al veya sat dediğinizde işlem saniyeler içerisinde gerçekleşiyor. Burada örneğin Bitcoin/USDT çiftini ele aldığımızda, temelde eğer Bitcoin fiyatının yükseleceğini düşünüyorsanız Buy ile işlem açmanız, fiyatın düşeceğini düşünüyorsanız ise Sell ile işlem açmanız gerekmektedir. Eğer her iki yöne de doğru noktada giriş yaptıysanız yine belirlediğiniz fiyat üzerinden pozisyonunuzu kapatıp karınızı alabilirsiniz. Diğer taraftan terste kalırsanız Stop emir ekleyerek pozisyon zararını minimuma indirmek önerilir.

Grafiğin alt kısmında ise açık olan işlemlerinizi takip edebilirsiniz. Pozisyonlar “çarpı” işaretinden istenildiği anda 1 saniye içerisinde kapatılabilir. BTC/USDT çifti ile işlem yapmak istemiyorsanız PrimeBit’te ETH/USDT ve LTC/USDT çiftleri ile de işlem yapabilirsiniz.

Bitcoin Teknik Analiz

Mobilden de erişim sağlayarak işlemleri teknik analiz desteği ile yapmak isteyen yatırımcıları da düşünen PrimeBit, TradingView desteği ile işlemlerinize istediğiniz indikatörlerden destek alarak yapabilme imkanını sunuyor. Ayrıca PrimeBit, ekranın sol üstünde yer alan menüden teknik analizcilerin vazgeçilmezi Meta Trader 5 programını indirme ve hesabınızı entegre etme imkanı da sunmakta. Piyasa derinliği ve emirlerin dağılımını ise piyasa grafiğinin yanında farklı bir şekilde gösteren PrimeBit önümüzdeki dönemde adından çokça söz ettireceğe benziyor.

Bitcoin Pasif Kazanç

Her üyeye tanımladığı kişiye özel link ile PrimeBit tanıtımını yapan üyelerine, link üzerinden üye olunarak yapılan işlemler üzerinden %20 işlem komisyonu ödemeyi taahhüt ediyor. Böylece kısa zamanda tanınırlığının artacağı beklenebilir. Çünkü artık yeni nesil girişimler konvansiyonel reklam yerine sosyal medya üzerinden fenomenlerle çalışarak kampanyalar yapmakta. Sizde çevrenize bu link ile PrimeBit’i tanıtabilir ve bu pasif kazanç fırsatından yararlanabilirsiniz.

Ayrıca sol üst menüden daha iyi alım satım yapmanız için eğitimlere ulaşabilirsiniz. Yazının hazırlandığı zamanda son 24 saat BTC/USDT çifti işlem hacminin 1000 BTC üzerinde olduğu düşünüldüğünde PrimeBit sektöre hızlı girmiş gibi duruyor.

PrimeBit’e bu link vasıtasıyla üye olduğunuzda 6 ay geçerli olacak %10 komisyon indiriminden yararlanabilirsiniz.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Ripple Yorumları: XRP/USD Teknik Analizi

Sonraki Haber

Borsaların Stablecoin Rekabeti Devam Ediyor: Binance İlk Sırada

İlgili Haberler