Coinbase, 5 Kripto Parayı Delist Ediyor: İşte Etkilenecek Altcoinler

Bitcoin Haber

Coinbase, kripto para borsasında önemli bir duyuru yaptı. Borsada listelenen altcoinlerin fiyat artışı yaşamasına ve daha fazla likiditeye erişebilmesine olanak sağlayan Coinbase, bu sefer tam tersi bir durumla gündeme geldi. Özellikle 2017 döneminde Binance borsasında yaşanan benzer bir durumun hatırlatıldığı duyuruda, bazı altcoinlerin delist edileceği belirtildi.

Delist işleminin yatırımcılar için olumsuz etkileri olduğu, bu nedenle altcoin yatırımcılarının hacim durumlarını, projeye olan ilgiyi ve risk analizini sürekli takip etmeleri gerektiği vurgulandı. Delist edilen altcoinlerin tarihin çöplüğüne gittiği ve yatırımcılarına acı bir tecrübe yaşattığı ifade edildi.

Coinbase’in, yaptıkları gözlem sonucunda 5 kripto parayı borsadan delist edeceği belirtildi. Bu delist işlemi 3 Kasım tarihinde gerçekleşecek.

Delist edilecek altcoinler ise Crypterium (CRPT), MXC (MXC), Quantstamp (QSP), Ren (REN) ve TE-FOOD (TONE) olarak sıralandı.

Delist haberinin ardından altcoinlerin fiyatlarının düştüğü, özellikle hacimsiz altcoinlerin borsalar için taşınması zor bir yük olduğu belirtildi. Borsaların, bu altcoinlerin MM masrafları ve diğer yüklerini sırtından atmak istedikleri için delist kararı aldıkları ifade edildi. Binance ve Coinbase gibi borsaların son birkaç ayda bu tür delist işlemlerini sıkça gerçekleştirdiği belirtildi.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ünlü Analistten İddialı Tahmin: Yeni Ethereum, Solana Olacak

Sonraki Haber

Ethereum’da Destek ve Direnç Seviyeleri Neler? ETH/BTC Paritesinde Değer Kaybı Sürüyor

İlgili Haberler