Chainlink’in Geleceğine Işık Tutan Açıklamalar

Bitcoin Haber

Blockchain tabanlı teknolojiler, kripto para geliştiricilerinin ilgisini çekmeye devam ediyor. Bu teknolojilerin başında Chainlink geliyor. Blockchain tabanlı oracle çözümleri konusunda lider olan Chainlink, Swift dahil birçok küresel partnerle işbirliği yapmaktadır. Chainlink kurucusu Sergey, finans kuruluşlarının blockchain tabanlı çözümlere büyük ilgi gösterdiğini belirtti.

Chainlink, son Swift testlerinin ardından tokeninin değerinin haftalık bazda yüzde 15 arttığını gördü. Sergey, finans kurumlarıyla ilgili olan bölüme odaklanarak Chainlink’in geleceğine dair önemli detayları paylaştı. Bu yılki Sibos konferansında finans kuruluşlarının blockchain teknolojisini entegre etme arzusu ve talebinin gerçek olduğunu gözlemlediğini belirtti.

Finans kuruluşlarının blockchain tabanlı çözümler konusunda aşırı istekli olduğunu dile getiren Sergey, en büyük merkez bankaları ve özel bankaların, finansal piyasa altyapıları ve merkezi menkul kıymet emanetçileri ile görüştükten sonra blockchain teknolojisinin hızla devreye alınmak istendiğini belirtti. Küresel finansal ekosistemin hızlanan bir tempoyla onchain formatına geçtiğini sözlerine ekledi.

Chainlink’in geleceğini olumlu etkileyecek bir diğer faktör ise CCIP. Bu, LINK Tokene güçlü bir şekilde bağlı olan uzmanların gelecek vadeden hamlelerinin bir sonucu. Sergey, finans kuruluşlarının blockchain’e entegrasyon, tokenize varlıklarla işlem yapma ve zincirler arasında hareket ederken tokenleri güncel tutma gibi zorlukları aşabileceğini belirtti.

Son olarak, CCIP’nin tek bir sorunsuz ve güvenli entegrasyon ile sermaye piyasaları için bu sorunları çözebileceğini ve bankaların blockchain teknolojisini geniş ölçekte entegre etmesini kolaylaştırabileceğini belirtti. Swift, DTCC, Euroclear ve ANZ gibi kurumların ve piyasa altyapılarının, CCIP’nin herhangi bir blockchain’e bağlanmak ve işlem gerçekleştirmek için bir soyutlama katmanı olarak hizmet verdiğini gördüğünü ve tecrübe ettiğini belirtti.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Fiyatı ve Beklenen Düşüş: Kripto Analisti Neler Söylüyor?

Sonraki Haber

Shiba Inu Topluluğundan Önemli Adımlar: SHIB Yakım Oranı %35,88’e Ulaştı

İlgili Haberler