Cardano Projesinde ADA Sadece Buzdağının Görünen Kısmı Mı?

İlayda Peker

Ölçeklendirme çözümleri ve akıllı sözleşme platformları ile ilişkili token’lerın kripto para piyasasında daha iyi performans sergiledikleri düşünülüyor ve bu eğilimin son birkaç haftadır kanıtlandığı ifade ediliyor. Polygon (MATIC), Waves, Ethereum Classic (ETC) ve Fantom (FTM), ilk 100 listesinden iyi performans gösteren birkaç token arasında bulunuyor.

Cardano’nun Çabaları

Bu konuda başka bir alternatif olan Cardano ise son zamanlarda oldukça fazla çaba gösteriyor. Geçen yıl Hydra protokolünün lansmanı ile Cardano, ölçeklenebilirliğini artırdı. Akıllı sözleşmeler ise test ağında halihazırda kullanılabilir durumda. İşler planlandığı gibi giderse, akıllı kontrat özellikli Cardano‘nun Ağustos ayı sonuna kadar çalışır hale gelmesi bekleniyor ve bu, yerel ADA token’ının kaderini tamamen değiştirme potansiyeline sahip olabilir.

Popüler yatırımcı Ben Armstrong, yakın tarihli bir YouTube videosunda konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Kripto yatırımcıları, yol haritası çok sağlam olduğu için Cardano’nun potansiyelini görüyor. ADA, Cardano buzdağının sadece görünen kısmı.” sözlerini kullandı.

Buna ek olarak Armstrong ADA’nın fiyat döngüsünü değerlendirdi ve şu anki fiyat seviyelerinin 4 katına kadar bir artış potansiyeli olduğunu ifade etti. Yatırımcıya göre ADA 6 doların üzerini görme potansiyeline sahip.

Cardano Fiyatı

Sadece geçen ay boyunca Cardano %13,35 artarken, ilk 10’daki diğer kripto paralar olan Ethereum, XRP ve Bitcoin sırasıyla %3,05 %4,18 ve %3,85 düştü. Armstrong açıklamalarında bu duruma da değindi ve “Cardano, bu boğa koşusu sırasında diğer alternatiflere kıyasla fiyat volatilitelerine karşı inanılmaz bir esneklik gösterdi.” sözlerini kullandı.

Bunlara ek olarak ADA geçtiğimiz haftalar boyunca art arda yeni rekorlar kırdı ve son olarak 16 Mayıs’ta 2,46 dolara kadar yükseldi. o dönemden sonra genel piyasada yaşanan düşüşün etkisi ile geri çekilen ADA’nın geleceği ise Armstrong’a göre hala çok parlak.

Öte yandan 4 katlık yükseliş beklentisinin yanında yatırımcı, ADA’nın 9 dolara kadar bile yükselebileceğini dile getirdi.Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

İran Cumhurbaşkanı, Kripto Para Sektörüne Yasal Çerçeve Getirmeyi Planlıyor

Sonraki Haber

Çin’den 3 Büyük Kripto Para Borsasına Bir Engel Daha Geldi

İlgili Haberler