Cardano (ADA) Fiyatı Yükseliş İçin Sinyaller Veriyor mu?

Bitcoin Haber

Cardano ağı’nın yerel varlığı ADA‘nın fiyatı, 0,31 dolar civarındaki tepe seviyelerden 0,25 dolar seviyesine düşerek korkunç bir Ağustos ayı geçirdi. Son üç haftadır dar bir aralıkta hareket eden altcoin, yatırımcıların ne yönde hareket edeceğini merak etmelerine neden oluyor. ADA’nın fiyatının satış baskısından kurtulabilmesi için 0,25 dolar civarında bir destek bulmuş durumda. Ancak bu destek, yükseliş trendini sürdürebilmek için yeterli değil.

Hareketli Ortalama Yakınsama Sapması (MACD) göstergesi yükseliş çağrısı yaparken, bu çıkmazın çözülmesi için yatırımcıların satın alma pozisyonu açmaları gerekiyor. MACD çizgisi sinyal çizgisinin üzerinden geçerek satın alma sinyali veriyor. Ancak bu, yükseliş için yeterli bir sinyal değil.

Kripto para piyasası genelinde satış baskısı devam ederken, yatırımcılar şu an için Cardano ticareti yapmak istemeyebilir. Ancak, 50 günlük Üstel Hareketli Ortalama’nın (EMA) 0,2584 dolar ve ardından dar aralık sınırının üzerinde olacak bir kırılma, daha geniş aralıkta karlı fırsatlar sunabilir.

Alıcıların 100 günlük EMA’da satış yapmaya başlamaları durumunda, ADA’nın fiyatının 0,275 dolar olan üst aralık sınırına ulaşması bekleniyor. Göreceli Güç Endeksi (RSI), aşırı satım bölgesine yaptığı yolculuğun ardından 40 seviyesine yükselmiş durumda.

ADA’nın yükseliş trendini sürdürebilmesi için yatırımcıların satın alma yapmaları ve ivmenin artması gerekiyor. Ancak, Dengelenmiş Hacim göstergesi, para giriş hacminin çıkış hacmine eşit olduğunu gösteriyor. Bu durum, ADA’nın fiyatının yükselmesi için gereken yeterli likiditenin olmadığını ortaya koyuyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

MATIC Fiyatı Yeşil Bölgede: Casio Ortaklığıyla Yükselişe Geçiyor

Sonraki Haber

Terra Classic (LUNC) Ekosistemi ve Fiyat Tahminleri

İlgili Haberler