Büyük Kripto Para Balinası, 36.3 Milyon Adet XRP’yi Bithumb’a Taşıdı

Bitcoin Haber

Balina hareketlerini takip eden platform Whale Alert, büyük bir kripto para balinasının milyonlarca adet XRP’yi kripto para borsası Bithumb’a taşıdığını bildirdi. Toplamda 18.77 milyon dolar değerinde olan 36.3 milyon adet XRP’nin tanımlanamayan bir balina cüzdan adresinden Güney Kore’nin en büyük kripto para borsası olan Bithumb’a taşındığı bildirildi.

Kripto para sektöründe coin’ler/token’lerin kripto para borsalarına çeşitli amaçlarla taşındığı belirtildi. Bunlardan biri de onları satmak iken, diğer nedenler olarak staking ya da AirDrop gösterilebilir. Ancak, Bithumb borsasına gerçekleştirilen XRP transferinin tam nedeni bilinmiyor.

XRP’nin, Bithumb borsasında Bitcoin‘i geride bırakarak en çok işlem gören kripto para olmasının da gösterdiği üzere, Güney Koreli yatırımcılar arasında popüler olduğu belirtildi. XRP’nin fiyatı, 29 Eylül’de New York City’de gerçekleştirilen Ripple Proper Party’ye dönük beklentilerin artmasıyla 30 Eylül’de yüzde 10’un üzerinde değer kazanarak 0,549 dolara çıktı.

Ripple’ın CEO’su Brad Garlinghouse, partiden neler beklenebileceğine dönük açıklama yapmasının ardından, partide özellikle büyük bir duyuru yapılmayacağını belirtti. Garlinghouse’un bu açıklamasının ardından XRP’nin fiyatı bir miktar geri çekildi. Ancak, XRP’nin son 24 saatlik işlem hacmi hala yüzde 118 oranında bir artışa sahip ve bu süre zarfında 1.65 milyar dolar değerinde XRP alınıp satıldı.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Terra Classic (LUNC) Piyasa Gelişimleri ve Analist Yorumları

Sonraki Haber

ABD Hükümet Kapanması ve Kripto Para ETF’lerine Etkisi

İlgili Haberler