Ark Investments Raporunda Bitcoin ve Ethereum Öngörüsü Dikkat Çekti

Mert Bahçe

Florida merkezli bir Amerikan yatırım yönetimi şirketi olan Ark Investments, Bitcoin ve Ethereum hakkında önemli tahminlerde bulundu. Bitcoin’in geleceğini çizen Ark analizinde, yatırımcıların çoğunun olgunlaştığı ve varlıkları kısa vadeli spekülatif kazanç yerine uzun vadeli kazanç için elinde tuttuğu kaleme alındı.

Ark Investments’in Kripto Raporu

Ark Invest’in raporu, uzun vadeli yatırımcı tabanı ve toplu maliyet easası gibi zincir üzerindeki verilere dayanıyor. Sağlanan her iki ölçüm de tüm zamanların en yüksek seviyesine işaret ediyor. Öte yandan uzun vadeli yatırımcı tabanı, Ark Invest’in kripto para piyasasının spekülasyondan arındığı bir olgunlaşma dönemini gösterdiği açıklamanın temelini oluşturuyor. Bitcoin’in piyasa değeri gibi varlığın zincir üstü verilerine ek olarak Ark Investments, BTC’nin hem mutlak hem de fiyat ayarlı temel değeri gibi metrikleri dikkate aldı.

Raporun önerdiği üzere Bitcoin bir yerleşim ağı olarak pazar payını aldı. BTC’nin işlem hacmi 2021’de %120’lik bir artışla 12 trilyon dolara ulaştı. Kripto para birimi benimsenmesi devam ederken kullanıcılar hem havale hem de düzenli transferler için kripto varlıkları kullanmaya başladı. Kripto para birimleri kullanıcıların normal banka havalelerine kıyasla önemli ölçüde daha düşük ücretlerle büyük miktarları denizaşırı ülkelere transfer etmelerine imkan tanıyor.

Ethereum Yeni Zirve Belirleyecek

En büyük altcoin Ethereum, Ark Invest’in araştırmasına göre tüm zamanların en yüksek seviyesini geliştirecek. Ark, geleneksel bankacılık çözümlerinden önemli ölçüde daha iyi ölçeklenen DeFi’nin geliştirilmesiyle Ethereum’un piyasa kapitalizasyonunda artış bekliyor. Ek olarak DAO’lar, arkadalarındaki ekonomik bir temelin yardımıyla yeni bir yönetim ve koordinasyon standardı olarak hareket edebilir. Öte yandan Ark, Ethereum işlem ücretleri yeni zirvelere çıktıktan sonra ana ağ işlemleri için popüler bir alternatif haline gelen Layer 2 çözümlerinden bahsediyor.


Total
3
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bitcoin Önemli Seviyeleri Geri Alıyor: BTC’de Destek ve Dirençler

Sonraki Haber

McDonald’s Büyük Bir Fırsatı Mı Kaçırdı: Dogecoin Topluluğu Memnun Değil!

İlgili Haberler