BTC Fiyat Dalgalanmaları ve DOGE Fiyatı Üzerine Güncel Yorumlar

Bitcoin Haber

Piyasaları saran dalgalanma devam ediyor ve Bitcoin (BTC) fiyatı 27.200 dolardan 27.500 dolara çıktı. Altcoinlerin fiyatları BTC’nin düşüşünden olumsuz etkilendi ve toparlanma süreci de çok fazla fayda sağlamadı. Dogecoin (DOGE) fiyatı vadeli işlemler tarafından desteklendi ancak bu durum fiyatın 0,06 dolara düşmesini engelleyemedi. Ayrıca, DOGE fiyatındaki bu düşüş, kripto para biriminin kritik fiyat bölgesini kaybetmesine neden oldu.

BTC’nin dalgalanmasıyla birlikte, Bitcoin Dominance (BTCD) %50,3 seviyesine çıktı. Bu durum özellikle DOGE ve diğer kripto paraların aleyhine oldu. Kümülatif işlem hacmi %60 artmasına rağmen, hacim 27 milyar dolar seviyesinde kaldı. BTC hacmindeki artış %150’yi geçti ancak, fiyattaki düşüşün satıcılar tarafından desteklendiği belirtildi.

Kripto para piyasasındaki dalgalanmalar ve jeopolitik sorunlarla birlikte, DOGE gibi bir meme coinin fiyat artışı yaşaması beklenmiyor. DOGE fiyatı 0,059 dolarlık desteğini kaybediyor ve bu durum devam ederse, yatırımcıların 0,055 ve 0,05 dolara kadar daha derin dipler görmesi bekleniyor.

Bitcoin fiyatının da düşmeye başlamasıyla, büyük bir satış dalgası gelmesi durumunda DOGE’nin 2023 dip seviyesi 0,035 dolara kadar düşebilir. İsrail ve Filistin arasındaki çatışmalar ve petrol üretimindeki kesintiler gibi faktörler petrol fiyatlarını yükseltirken, enflasyon endişeleri de artıyor. Bu durumlar dolaylı olarak DOGE fiyatındaki düşüşle bağlantılı görülüyor.

Son olarak, DOGE’nin 17 Ağustos tarihinde de ziyaret ettiği bu bölgeye ulaşması durumunda, günlük kapanışın yatay destek seviyesi olan 0,06 doların altında olmaması halinde DOGE yatırımcıları için umut bulunmaktadır. Ancak, belirtildiği gibi, kripto para birimlerinin yüksek volatilite taşıdığı ve yatırımcıların kendi araştırmaları doğrultusunda işlem yapmaları gerektiği unutulmamalıdır.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Likit Staking Sektöründe Lido Finans’ın Hakimiyeti

Sonraki Haber

Bitmain’de Kriz: Çalışanlar İki Aydır Maaş Alamıyor

İlgili Haberler