Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi – 4 Nisan 2021

Mert Bahçe

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatı 60.000 dolarlık direnç seviyesinde reddedilmesinin ardından konsolidasyon dönemine girdi. 60.000 dolarlık direnç noktasının hemen altında oluşturulan fiyat kanalı oldukça kritik bir seviye olarak değerlendiriliyor.

Bitcoin (BTC) Teknik Göstergeleri

Teknik göstergeler uzun vadede BTC’nin yükseliş trendini koruduğunu gösteriyor. Ancak, Bitcoin son birkaç gündür düşüş eğiliminde seyrediyor. BTC fiyatı 58.000 dolar seviyelerinde destek hattı arıyor. Lider kripto para biriminin yükseliş trend çizgisi 14 günlük SMA ve 50 günlük SMA işlem kanalının üzerinde yer alıyor. Stokastik Osilatör 80’in üzerindeki seviyesiyle aşırım alım bölgesinde yer alıyor. BTC/USD paritesinde piyasanın bir konsolidasyon dönemi geçirdiği gözlemlendi. BTC/USD paritesinde 60.000 dolarlık direnç noktası aşılabilir mi?

Bitcoin (BTC) 60.000 dolarlık direnç seviyesi mücadelesinde boğalardan yeteri desteği bulamadı. BTC boğaları yükseliş ivmesini koruyamadı. Kritik direnç seviyesinde reddedilen BTC fiyatı kısa süre içerisinde geri çekilme yaşadı. BTC boğaları piyasa hakimiyetini güçlü bir şekilde ele alırsa fiyat rekor seviyeleri görebilir.

Öte yandan, ayıların 60.000 dolarlık psikolojik direnç seviyesine güçlü bir set çektikleri görülüyor. Bununla birlikte, BTC fiyatının önemli bir düşüş görmesi için kayda değer bir satış baskısı görmesi gerekir. Bu durum, şu anda teknik verilere yansımış değil.

Önemli Destek ve Direnç Seviyeleri

Bitcoin fiyatında önemli destek ve direnç seviyeleri büyük önem arz ediyor. Buna göre olası bir yukarı yönlü fiyat kırılmasında BTC’nin öncelikli olarak 60.000 dolarlık kritik seviyeyi aşması gerekiyor. Bunun devamında BTC fiyatını 65.000 dolar, 70.000 dolar ve 75.000 dolar seviyeleri bekliyor. Diğer taraftan Bitcoin fiyatı 58.000 dolar seviyesinde tutunamazsa 55.000 dolarlık destek noktasına gerileyebilir. Devam eden düşüşte destek alanı kurulması gereken seviyeler 50.000 dolar ve 45.000 dolar olacaktır.Total
3
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Facebook Verileri Sızdırıldı: Kripto Para Yatırımcıları Tehlikede Mi?

Sonraki Haber

Popüler İsimlere Göre Nisan Ayı Bitcoin’in (BTC) Ayı Olacak

İlgili Haberler