Dogecoin Yükselişi Sürüyor: DOGE 0,1 Dolara Yükselecek Mi?

Bitcoin Haber

Dogecoin, Ethereum’un yanı sıra, kripto para biriminin 0,09 $’ı aşması ve şimdi 0,1 $’lık çok önemli seviyeyi gözlemesi nedeniyle bugünkü ralliye liderlik ediyor.

DOGE yalnızca son 24 saat içinde %8’in üzerinde artış gösterdi ve fiyat yavaşlama belirtisi göstermiyor. Bu hareketin arkasında birkaç potansiyel katalizör var, bu yüzden daha yakından bakalım.

DOGE Fiyatı 0,1 Dolara Hazır

Tüm kripto para piyasası bir ralliden geçiyor ve bu yazının yazıldığı sırada, aşağıdaki ısı haritasında görüldüğü gibi çoğu yeşil renkte işlem görüyor.

Birkaç istisna dışında, altcoinlerin çoğu nispeten iyi performans gösteriyor, ancak DOGE ve ETH’nin öne geçtiği de açık. ETH’nin yükselişinin nedeni Şangay’daki yükseltmenin pek çok kişinin beklediği kadar satış baskısına neden olmaması gibi görünse de DOGE’nin yükselişi biraz daha beklenmedik olabilir.

Dün, Twitter’ın popüler bireysel odaklı fintech şirketi eToro ile ortaklık kurduğuna dair haberler çıktı. İşbirliğinin amacı, kullanıcıların hisse senetlerine, kripto paralara ve diğer finansal varlıklara erişebilmelerini sağlamak.

Elon Musk’ın Dogecoin’in (DOGE) güçlü bir savunucusu olduğunu ve kripto para birimini ana akım benimsemeye daha da itmek için çok şey yaptığını herkes biliyor. DOGE’nin, Twitter’ın satın alma işlemlerini mümkün kılacağı ilk kripto para birimlerinden biri olması pekâlâ söz konusu olabilir.

Elon Musk 1 Milyon Dogecoin Teklif Etti

Son dönemdeki artışın bir diğer belirgin nedeni de Musk’ın yakın zamanda yaptığı bir teklif. Musk, birçok kişinin kendisine ait olduğunu düşündüğü bir madenin yerini tespit edebilen herkese 1 milyon DOGE hediye etme sözü verdi.

Bağlam açısından, bir süredir Musk’ın ailesinin Zambiya’da bir zümrüt madenine sahip olduğuna dair söylentiler var. Daha kesin olmak gerekirse, bu söylentiler 2018’den beri dolaşıyor.

Yangına körükle giden Berkely profesörü ve ABD eski Çalışma Bakanı Robert Reich, Musk’ın ailesinin Güney Afrika’da bir zümrüt madenine sahip olduğunu örnek gösteren bir video yayınladı. Elon Musk’ın bugünkü milyarder olmasını mümkün kılan şeyin madenden gelen tohum parası olduğunu savunuyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Şangay Yükseltmesi Ortasında ETH Opsiyon İşlem Hacmi Bitcoin’i Aştı

Sonraki Haber

Ripple, SEC’in Ek Yetki Mektubuna Kendinden Emin Bir Yanıt Verdi

İlgili Haberler