Bluzelle (BLZ) Balina Hareketleri ve Fiyat Tahminleri

Bitcoin Haber

Bluzelle (BLZ), 4 Ağustos ile 20 Eylül arasında %425 artışla 2023’te 0,21 dolara ulaştı. Ancak son balina hareketleri BLZ fiyatlarını düşürebilir. Eylül ayında Binance işlem çifti sayesinde 0,21 dolara yükselen Bluzelle’in fiyatı, 20 Eylül itibarıyla %40 oranında düştü. Kripto analiz platformu LookOnchian, birçok kripto balina cüzdanının token’larını Binance borsasına aktardığını bildirdi.

Balina cüzdanlarının sahip olduğu kripto para birimlerinin dolaşımdaki arzının en az %1’ini veya 100.000 dolara kadarını tutması ve finansal güçleri nedeniyle blockchain ekosistemi üzerinde önemli bir etkiye sahip olması nedeniyle balina hareketleri önemlidir. Lookonchain’e göre, 134,5 milyon BLZ’ye (toplam arzın %27’si) sahip olan 3 balina cüzdanı, 16,2 milyon dolar değerinde.

Bu balina cüzdanları, token’ların önemli bir kısmını elden çıkarırsa, diğer yatırımcıları da satış yapmaya itebilir. Analistler, Bluzelle borsasındaki net akışların 14 ayın zirvesine ulaştığını belirtti. Bu durum, son balina işlemlerinin potansiyel düşüş eğilimini doğruluyor.

10 Ekim’de kripto para borsalarına Bluzelle girişi, çıkışları 8,3 milyon gibi bir rakamla aştı. Kripto para borsa cüzdanlarına yeni girişler ve toplam token çıkışları arasındaki fark, net akışı oluşturur. Pozitif bir net akış, yatırımcıların tokenları uzun vadeli depolamaya taşıdığını gösterir.

BLZ borsa net akışlarının 14 günlük zirveye ulaşması, yatırımcıların pozisyonlarından çıkmaya çalıştıklarını ve BLZ Fiyatı üzerinde aşağı yönlü bir baskı oluşturduğunu gösteriyor. Orta Doğu’da artan gerilimler, balinaları BLZ pozisyonlarını daha az değişken, daha büyük ölçekli projelerle değiştirmeye teşvik edebilir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

2026’da Bitcoin 1 Milyon Dolar Olabilir mi? BitMEX Kurucusu Arthur Hayes’in Tahminleri

Sonraki Haber

Kripto Para Piyasasında Dikkat Çeken Düşüş ve Sebepleri

İlgili Haberler