John McAfee Neden BTC Yatırımını Bıraktığını Açıkladı

İlayda Peker

Kripto para dünyasının tartışmalı isimlerinden John McAfee, Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarla ile her zaman ses getirmeyi başarıyor. Ünlü isim bu sefer de neden Bitcoin yatırımı yapmayı bıraktığını açıkladı. Aslında kripto para topluluğu daha önce McAfee’yi sürekli yatırım yaptığını söylediği için en büyük yatırımcılardan biri olarak nitelendiriyordu.

Yatırımı Neden Bıraktı?

McAfee Twitter üzerinden yaptığı son açıklamada kripto para yatırımı yapmadığını ama kripto paralı kullandığını dile getirdi. Eski antivirüs uzmanı,  “bu iki şey arasında büyük bir fark olduğunu” vurguladı.

Aynı zamanda eski Amerika başkan adaylığı da olan McAfee, daha önce yaptığı açıklamalarda da yalnızca yatırımın değil kripto para birimlerinin benimsenmesinin de büyük önem arz ettiğini vurgulamıştı.

Öte yandan ünlü ismin son favorilerinin gizlilik odaklı kripto paralar Monero ve DAI olduğunu biliyor.  Ayrıca kripto baronu Ghost adlı gizlilik token’ını da piyasaya sürdü ve bir kullanıcının kimliğini ve konumunu takip etmeyi imkansız kılacak olan Ghost cep telefonu hizmeti üzerinde de çalıştıklarını açıkladı.

Bunların yanında McAfee’nin kripto paraları bir şeyler almak için kullandığını açıklamasının üzerine takipçileri nerede kullandığını merak ettiklerini dile getirdi. Çünkü şu anda maalesef kripto para birimleri günlük alışverişlerde kullanımda çok da yaygın değil.

McAfee ve Hükümet Kısıtlamaları

McAfee aynı zamanda hükümet ve vergi karşıtlığı ile de biliniyor. Bununla birlikte McAfee koronavirüs salgınına çok önem verildiğini ve ekonomik bir kilitlenmenin gerekli olmadığını da düşünüyor.

McAfee, kilitlenmenin sadece ekonomiye zarar vermekle kalmayıp, aynı zamanda mevcut ve gelecek zamanlar için insan haklarını meşru bir bahaneyle kısıtlamak anlamına geldiğini iddia ediyor.Total
11
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Neden DeFi Büyümesine Rağmen ETH Fiyatı Artmıyor?

Sonraki Haber

Finans Dünyasının Önemli İsimleri BTC Alıyor!

İlgili Haberler