Brezilya’dan Binance ve CEO’su Changpeng Zhao’ya Dolandırıcılık Suçlaması

Bitcoin Haber

Brezilya Kongresi’ne bağlı bir komite, kripto para borsası Binance ve CEO’su Changpeng Zhao hakkında dolandırıcılık suçlamalarını içeren 500 sayfalık bir rapor yayımladı. Raporda, Binance’in kurucusu ve yöneticisi olan Zhao’nun, kayıt dışı menkul kıymet satışı yaptığı iddiaları da dahil olmak üzere suçlamalara yer verildi. Komite, Zhao ve Binance Brezilya’nın üç yerel yöneticisi hakkında iddianame düzenlenmesini talep etti.

Binance, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Haziran ayında açtığı dava sonucu birçok ülkenin düzenleyici kurumlarının radarına girmişti. Bu süreçte Binance’in birçok Avrupa ülkesinde yaptığı lisans başvuruları reddedildi ve Binance, pazar payında önemli düşüşler yaşadı. Ayrıca, Binance’de üst düzey yöneticilerin bir kısmı görevinden istifa etti.

Brezilya’dan gelen dolandırıcılık suçlamaları, Binance’in halihazırda bir dizi soruşturma geçirdiği bir döneme denk geldi. Brezilya Kongresi’ne bağlı bir komite, Binance CEO’su ve Binance Brezilya’nın üç yerel yöneticisi hakkında kapsamlı bir rapor yayımladı.

Komitenin yayımladığı 500 sayfalık raporda, Binance CEO’su Changpeng Zhao ve Binance Brezilya’nın yerel yöneticilerine yönelik çeşitli suçlamalar yer aldı. Raporda, Zhao ve yerel yöneticilere hileli yönetim uygulamaları, yetki olmaksızın faaliyet gösterme ve menkul kıymet satışı suçlamaları yönetildi. Komitenin, Binance’in Brezilya’daki tüm operasyonları hakkında soruşturma başlatılmasını önerdiği ve Binance’in faaliyetlerinin “şüpheyle çevrili” olduğunu belirttiği belirtildi.

Raporda ayrıca, Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun kontrolünde olduğu bir faaliyet ağından ve sorumluların yasal düzenlemelere uymaktan kaçındığından bahsedildi. Raporda, Zhao ve yerel yöneticilere ilişkin suçlamaların yanı sıra, Binance ile bağlantılı olduğu iddia edilen başka kripto şirketlerine de çeşitli suçlamalar yöneltildi.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

“Binance, REI Network İçin Hard Fork ve Ağ Yükseltme Desteğini Duyurdu”

Sonraki Haber

Dogecoin’deki Satış Baskısı ve Fiyat Değişiklikleri Yatırımcıları Endişelendiriyor

İlgili Haberler