Bitcoin’in Yakında Yukarı Yönlü Hareket Edebileceği İddiası

Bitcoin Haber

Blockchain analitik şirketi Santiment, Bitcoin‘in (BTC) yakında yukarı yönlü hareket etme ihtimalinin yüksek olduğunu belirtti. Şirket tarafından yapılan analizlere göre, Bitcoin, iki büyük kripto para borsası olan Deribit ve Binance‘de yoğun ilgi görüyor. Bu durum kısa süreli bir sıkışmaya sebep olabilir ve BTC’yi 30.000 doların üzerine çıkarabilir.

Short pozisyonlardaki artışın geçen hafta görülmeye başlamasından bu yana Bitcoin’in fiyatı yüzde 4 oranında arttı. Short pozisyon sıkışmasının devam etme ihtimali oldukça yüksek olarak değerlendiriliyor. Bu durum, bir token’ın belirli bir fiyattan ödünç alınıp, aradaki farkın daha düşük fiyata satılmasıyla oluşuyor.

Santiment analitik şirketi ayrıca, Bitcoin’in ağ faaliyetinin bu ay içerisinde 27.000 dolar seviyesini geçmesiyle arttığını öne sürdü. Bitcoin’in zincir içi faaliyeti, Nisan ayından bu yana önemli ölçüde yüksek olmaya devam ediyor.

Analitik firması, kripto para yatırımcılarının cüzdanlarında ne kadar stablecoin tuttuğunu yakından takip ettiğini belirtti. Şirket, bir düşüş döneminin ardından olası bir artışın Bitcoin’in yukarı doğru hareket edeceğini gösterebileceğini ifade etti.

Son olarak, balinaların stablecoinlerini azalttığını ve bu durumun balinaların satın alma gücünün Haziran ayında 30.000 doların üzerinde olduğu zamanki kadar güçlü olmadığını gösterdiğini belirtti. Holdingler şu anda son altı ayın en düşük seviyesinde bulunuyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Arthur Hayes: Çin’in Sermayesi Bitcoin’e Yönelebilir

Sonraki Haber

Ethereum ve Bitcoin Hareketlenmeye Hazır: Zincir İçi Metrikler Sinyal Veriyor

İlgili Haberler