Bitcoin’in Volatilitesi 2023’te Tartışma Konusu

Bitcoin Haber

Bitcoin‘in volatilitesi 2023’te özellikle tartışma konusu oldu. Tarihsel olarak düşük seviyelere düşen değerlerle birlikte, kripto para çevrelerinin dışında volatilitesiyle bilinen bir token’a yönelik yatırımcıların duyarlılığında değişim gözlemlendi.

Eylül ayı boyunca lider kripto para Bitcoin baskı altında kaldı. Ancak Ekim ayının başından itibaren durum değişti. Bitfinex tarafından hazırlanan bir rapora göre, Bitcoin’in 24 saatlik tarihsel volatilitesi 2 Ekim’de dört kat artış gösterdi. Bu, Bitcoin’in Ekim ayının başından bu yana son 200 güne göre daha değişken olduğu anlamına gelebilir.

Tarihsel volatilite, belirli bir token’ın geçmiş fiyat hareketlerini yansıtırken, gelecekteki fiyat hareketlerine ilişkin beklentileri ölçer. Analistler bu verilere dayanarak, Ekim ayı boyunca artan volatilite eğiliminin devam edeceğini öngördüler. Bitcoin’in Ekim ayındaki fiyat hareketinin bir diğer dikkat çeken yönü ise, hisse senedi piyasasından ayrılması oldu.

IntoTheBlock’a göre, Bitcoin ile Nasdaq 100 ve S&P 500 gibi büyük hisse senedi endeksleri arasındaki 30 günlük korelasyon katsayısı -0,3 ve -0,5’e düştü. Yani, borsa ve Bitcoin piyasası zıt yönlerde hareket etti. Ayrıca, BTC, S&P 500 endeksinden daha önce aralığının dibine ulaştı. Bitcoin, son 24 saat içerisinde %0,5 oranında artışla 27.591 dolar seviyesinden işlem görüyor ve 24 saatlik işlem hacminde %16,41’lik bir artış kaydediyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Immutable, Blockchain Oyunlarını Ölçeklendirmek için Amazon Web Services ile Ortaklık Kurdu

Sonraki Haber

Bitcoin Fiyatı ve İki Farklı Altcoin’in Potansiyel Yükselişi

İlgili Haberler