Bitcoin’in Şiddetli Hamlesi Hangi Yöne Olacak?

İlayda Peker

Bitcoin’in son haftalarda 9.100 dolar bandında sergilediği stabil hareket analistlerin ve yatırımcıların büyük bir kısmı tarafından “olağandışı bir hareket” olarak nitelendiriliyor. Lider kripto para biriminin aslında aşağı ya da yukarı yönlü farklı bir ivme kazanmaya çalıştığı ifade ediliyor.

Bunun yanında Bitcoin’in (BTC) ilk başta konsolidasyonun 9.000 ile 10.000 dolar bandında başlaması ve bu aralığın giderek daralması dikkat çeken bir başka nokta olarak karşımıza çıkıyor.

Son zamanlarda her ne kadar Bitcoin’in bu dar seviyenin altında ya da üstünde atmaya çalıştığı her adım hemen reddedilse de analistler yakın zamanda şiddetli bir kırılmanın yaşanacağını düşünüyor.

Konsolidasyon Rekoru

Alıcılar ve satıcılar, her ikisi de 9.000 ile 9.300 dolar arasında oluşan sıkı işlem aralığını geçersiz kılmaya çalışıyor. Ancak analistlere göre mevcut sınırların altında ya da üstünde oluşacak herhangi bir hareketin çok sert olacağı ifade ediliyor. Çünkü BTC tarihindeki en sıkı “Gerçek Aralıklardan” birini yaşıyor.

Bitazu Capital’in kurucu ortağı Mohit Sorout konuyla ilgili paylaştığı bir Twitter gönderisinde, Bitcoin’in doğasına aykırı olan bu konsolidasyon sürecine değindi ve “Bu ay, BTC’nin on yıllık fiyat geçmişinin en düşük Gerçek Aralık değerine sahip olduğu ortaya çıktı.” ifadelerini kullandı.

Karışık Beklentiler

Analistlerin yaptığı açıklamalara göre, konsolidasyon süreci ne kadar uzun sürerse ve işlem aralığı ne kadar dar olursa bir sonraki kırılma o kadar şiddetli oluyor. Konuyla ilgili açıklamalar yapan piyasanın popüler analistlerinden “Josh Olszewicz”, büyük bir hamlenin kaçınılmaz olduğunu dile getiriyor ve yatırımcıların mevcut durumun tadını çıkarmasını tavsiye ediyor.

Şu an için analistler Bitcoin’in bir sonraki yönünün neresi olacağı konusunda farklı görüşlere sahip.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Aeron Coin Nedir?

Sonraki Haber

Binance’in CEO’su Açıkladı: Düşük Volatilite Ne Anlama Geliyor?

İlgili Haberler