BTC Yorumları: BTC/USD Teknik Analizi 28/07/2020

Metin Alaca

Bitcoin 27 Temmuz tarihinin gecesinde ulaştığı 11.400 dolar noktasında tutunmayı başaramadı ve düşüşe geçti. Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 11.000 doların da aşağısına inen BTC, 10.890 dolardan işlem görüyor. 10.900 dolar desteğinin oldukça önemli olduğu biliniyordu ve fiyatın bunun altına sarkması kısa vadede düzeltmenin devam edebileceğini gösteriyor.

Bitcoin Yorumları

Önde gelen kripto para analistlerinden Gregor Horvat konu hakkında yaptığı açıklamasında fiyatın üçgen formasyonundan çıktığını ve 12.000 dolara kadar gidebilecek bir kanalın içerisine girdiğini belirtti. 2019 Ağustos tarihinde görülen fiyatın söz konusu trend içerisinde boşluk oluşturduğunu belirten analist, kısa süre içerisinde 12.000 dolara yükseliş görebileceğimizi düşünüyor.

BTC/USD Teknik Analizi

Buna rağmen analiste göre bu kanalın altına inilmesi ve eski üçgen formasyonuna dönülmesi, 7.000 dolara kadar uzanan bir düşüşü beraberinde getirebilir. Günlük grafikte 11.845 doların sert bir direnç olduğunu belirten analist, bunun bir anda kırılması ile beraber BTC’nin yıllık rekora gideceğini düşünüyor.

Düşüş yönünde ise analiste göre 9.015 dolar seviyesi bir hayli önemli ve Bitcoin’in bunun altına iğne atmaması gerekiyor. BTC, 10.500 dolar noktasını kaybederse de ciddi bir düşüş trendine girebilir. Başka bir popüler analist Alex Krüger ise önde gelen borsalardaki Bitcoin hareketliliğinin 23 Haziran 2019 tarihindekini andırdığını ve yakında rekor görebileceğimizi düşünüyor.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİRTotal
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ünlü İsim Bitcoin’in Duracağı Yeri Açıkladı!

Sonraki Haber

Ünlü İsim Bitcoin’in Rekor Kıracağı Zamanı Açıkladı!

İlgili Haberler