Bitcoin’in Üçüncü Çeyrek Fiyat Hareketi Borsanın Geleceğini Belirleyebilir

Bitcoin Haber

Bloomberg’in kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, Bitcoin‘in (BTC) üçüncü çeyrekteki fiyat hareketinin borsada neler olabileceğine dair öncü bir gösterge olabileceğini iddia etti. Bloomberg Intelligence’ın 5 Eylül’de paylaştığı analizde, McGlone, Nasdaq 100 endeksine karşı aylarca süren göreceli güç oranındaki %2 artış sonrasında Bitcoin’in, son iki ayda göreceli zayıflık göstermeye başladığını ve üçüncü çeyrekte %15 düştüğünü belirtti.

McGlone, Bitcoin’in tarihteki en iyi performans gösteren varlık olması nedeniyle bu durumun iki olası sonuçtan birine yol açabileceğini ifade etti. Bu senaryolardan biri, borsanın durgunluk sırasında Bitcoin’in zayıf fiyat hareketini takip etmesi, diğer ise Bitcoin’in Nasdaq 100 karşısında performans kaybetmeye devam etmesi.

Bloomberg analistleri, Bitcoin’in genel bir durgunluğa yol açarak borsayı da etkileyeceği senaryosunun daha olası olduğunu düşünüyorlar. Bu durumun yüksek faiz oranlarından kaynaklanabileceği belirtiliyor. McGlone, daha önce de 21 Ağustos’ta Bitcoin fiyat grafiğinin 1929’daki büyük krizin ardından 1930’lardaki borsa grafiğine benzediğini belirten bir analiz paylaşmıştı.

Bitcoin analisti ve meraklılarının çoğu, parasal genişleme yoluyla Bitcoin madencilerine ödenen blok sübvansiyonunun yarıya indirilmesi ve arzın azalmasıyla birlikte ‘Bitcoin halving’ olarak bilinen olayla ilgili olarak geçmiş döngüdeki fiyat hareketini tekrarlamasını bekliyor. Analistler, eğer Bitcoin tüm zamanların en yüksek piyasa değerine ulaşırsa, bir Bitcoin’in değerinin 66.838 dolara yakın olabileceğini tahmin ediyor. Ancak, halving sırasında Bitcoin’in performansında olası bir değişiklik konusunda uyarıda bulunan birkaç analist de var.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Tether, ABD Hazine Bonolarına Yaptığı Büyük Yatırımla Dikkat Çekiyor

Sonraki Haber

Kripto Ticaret Platformları ve Düzenlemeler: WFE Raporu

İlgili Haberler