“Bitcoin’in Toparlanma Gücü ve Beklenen Fiyat Hareketleri”

Bitcoin Haber

Bitcoin (BTC) fiyatının nispeten zayıf seviyede kaldığı bir dönemde, analistler BTC’nin belirli fiyat noktaları etrafındaki performansının kripto para biriminin temel toparlanma gücüne sahip olduğunu ifade ediyorlar. Bloomberg’in kıdemli makro stratejisti Mike McGlone, Bitcoin’in yükseliş trendine geri dönmesi için güçlü bir ters trend gerektiğini belirtti. McGlone, BTC’nin 100 haftanın üzerinde kalmasının 30.000 doların biraz üzerinde olduğunu ve toparlanma gücünü gösterdiğini söyledi.

Grayscale’in Bitcoin Trust’ın spot Bitcoin ETF’ye dönüştürme talebi, son mahkeme kararıyla kabul gördü. Ancak, ABD SEC’nin kararı ertelemesi nedeniyle, bu durum kısa süreli oldu. Blackrock, Bitwise ve Fidelity gibi şirketlerin Bitcoin ETF başvuruları da var.

Bitcoin fiyatı, yakın vadede, 19-20 Eylül 2023’te yapılması planlanan Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) toplantısı çevresinde dalgalanabilir. Yatırımcılar, ABD Merkez Bankası’nın faiz artırımını sürdürme ihtimalini %93 olarak öngörüyorlar.

Son FOMC toplantılarına ve çevredeki BTC fiyat hareketlerine bakılırsa, Fed yetkililerinin faiz artırımı yapmama kararı durumunda büyük dalgalanmalar olmayabilir. Yatırımcılar, Fed Başkanı Jerome Powell’ın gelecek toplantılara ilişkin tahminlerini bekliyor olacak. Analistler, oranlar yükseldiğinde BTC’nin bir miktar geri çekilmesinin doğal olduğunu belirtiyorlar.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

BNB Fiyatında Yatay Seyir: Dirençler ve Geliştirme Faaliyetleri Analizi!

Sonraki Haber

Kripto Para Dünyasında Altcoin Sezonu Beklentileri ve SEC Etkisi

İlgili Haberler