Bitcoin’in Tarihsel Verileri ve Fiyat Tahminleri: 40.000 Dolar Mümkün mü?

Bitcoin Haber

Tarihsel veriler, Bitcoin‘in fiyat performansını ölçmek ve ne yöne gideceğini tahmin etmek için yatırımcılar tarafından kullanılıyor. Geçtiğimiz ay Bitcoin’in volatilitesi düşerken, fiyatında da ciddi düşüşler yaşandı. Bitcoin için birçok tarihsel model takip ediliyor ve bu modeller, önemli olaylar etrafında oluşturuluyor. Bitcoin, 2024’ün ikinci çeyreği için planlanan Halving öncesi güçlü bir destek bölgesinde bulunuyor. Kripto para piyasasında son zamanlarda önemli gelişmeler yaşandı; XRP davası, Bitcoin ETF başvuruları ve Grayscale’in Bitcoin Trust’ının spot ETF ürününe dönüştürülmesi gibi.

Glassnode verilerine göre, 10 BTC’den fazla varlığı olan adreslerde büyüme potansiyeli artıyor. Bu adreslerin sayısı 157.352 ile 3 yılın en yüksek seviyesinde. Bitcoin ETF’leri, EDX Markets, 21’inci Yüzyıla Uyum Tasarısı ve diğer olumlu gelişmeler göz önüne alındığında, Bitcoin’in durumu umut verici görünüyor. SEC, BlackRock, Invesco, Bitwise ve WisdomTree gibi şirketler için karar tarihini Ekim 2023’e erteledi.

Uzmanlar, 2024’te gerçekleşecek Bitcoin Halving etkinliğine kadar Bitcoin’in fiyatının ciddi şekilde artacağını tahmin ediyor. Glassnode verileri ve mevcut kripto haberleri, orta vadede Bitcoin’in 40.000 dolar seviyesine ulaşmasının olası olduğunu gösteriyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Dünyada Tanınan Kripto Analistlerinden Bitcoin İçin Uyarılar

Sonraki Haber

Shiba Coin Yatırımcılarının Durumu ve Fiyatların Geleceği

İlgili Haberler